Urzędnicy przesiadają się na rowery. "Załatwianie spraw będzie szybsze"

Na Woli zakupiono 10 rowerów, w tym dwa wspomagane elektrycznie. To pilotażowy program. Na razie z jednośladów mają korzystać pracownicy dzielnicowego zakładu nieruchomości.

- Korzystanie z roweru nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, ani nie zajmuje dużo miejsca, co stanowi przejaw dbałości o jakość przestrzeni miejskiej, chroni tereny zielone – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Jak przekonują władze dzielnicy, z inicjatywą zakupu rowerów wyszli sami pracownicy. Obsługują dziesiątki budynków komunalnych rozsianych po całej Woli. Przemieszczanie się autem, nie zawsze było dobrym rozwiązaniem ze względu na korki i szukanie miejsc parkingowych.

Będzie więcej?

Rowery z pewnością przyspieszą przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi osiedlami. – Załatwianie spraw służbowych będzie wygodniejsze i sprawniejsze –  mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Na razie to pilotażowy program i zakupiono jedynie 10 rowerów, w tym dwa wspomagane elektrycznie. Koszt to 18 tysięcy złotych. Jeśli pomysł się sprawdzi, Wola nie wyklucza zakupu kolejnych rowerów dla urzędników.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: