Urzędnicy przesiadają się na rowery. "Załatwianie spraw będzie szybsze"

Na Woli zakupiono 10 rowerów, w tym dwa wspomagane elektrycznie. To pilotażowy program. Na razie z jednośladów mają korzystać pracownicy dzielnicowego zakładu nieruchomości.

- Korzystanie z roweru nie generuje zanieczyszczeń, nie emituje hałasu, ani nie zajmuje dużo miejsca, co stanowi przejaw dbałości o jakość przestrzeni miejskiej, chroni tereny zielone – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Jak przekonują władze dzielnicy, z inicjatywą zakupu rowerów wyszli sami pracownicy. Obsługują dziesiątki budynków komunalnych rozsianych po całej Woli. Przemieszczanie się autem, nie zawsze było dobrym rozwiązaniem ze względu na korki i szukanie miejsc parkingowych.

Będzie więcej?

Rowery z pewnością przyspieszą przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi osiedlami. – Załatwianie spraw służbowych będzie wygodniejsze i sprawniejsze –  mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Na razie to pilotażowy program i zakupiono jedynie 10 rowerów, w tym dwa wspomagane elektrycznie. Koszt to 18 tysięcy złotych. Jeśli pomysł się sprawdzi, Wola nie wyklucza zakupu kolejnych rowerów dla urzędników.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (29)
Urzędnicy przesiadają się na rowery. "Załatwianie spraw będzie szybsze"
Zaloguj się
 • van_norden

  Oceniono 19 razy 7

  Po wykonaniu propagandowego zdjęcia, na którym rowerzyści tradycyjnie łamią prawo, rowerki trafią do piwnicy?

 • sacc77

  Oceniono 14 razy 6

  "Rowery z pewnością przyspieszą przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi osiedlami. – Załatwianie spraw służbowych będzie wygodniejsze i sprawniejsze"
  Jest to oczywiście oczywista oczywistość - Szczególnie jesienią i zimą a i w pozostałych porach roku podczas opadów atmosferycznych...
  Prawda Panie Dyrektorze?
  Czy Pan Dyrektor również przesiadł się na rower czy tylko swoich podwładnych do tego przymusza?

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 4

  Zdaniem towarzystwa bliskiego pani HGW, nie ma to jak zadowolony urzędnik, nucący sobie pod nosem "Medytacje wiejskiego listonosza" Skaldów.

  Ciekawe czy będzie dalej tak zadowolony, jak mu któregoś dnia ktoś ten rower podpierd.... i trzeba będzie za niego zapłacić :-))

 • green_is_bad

  Oceniono 13 razy 3

  Urzędnicy na pewno wniebowzięci.

  Dostali też antyperspiranty, lajkry i podpaski do wkładania pod nie?

 • rownowaznik

  Oceniono 6 razy 2

  A po co im rowery za 18k, przecież mają te swoje Veturilo.

 • i-65

  Oceniono 2 razy 2

  Ale jakoś służby miejskie nie garną się do pozbywania się samochodów. Ot chociażby taki ZTM, coraz bardziej przerośnięta organizacja urzędnicza (wbrew wszelkim zapowiedziom HGW i poprzedników), organizator transportu publicznego i pełno samochodzików służbowych... A wszystko oczywiście na koszt podatników. Warszawscy frajerzy :)

 • zoltan_waw

  Oceniono 8 razy 2

  Uuuuuu kaski mają, rowero-faszyści zawyli z wściekłości bo przecież kask to opresja

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 9 razy 1

  >Urzędnicy przesiadają się na rowery.

  Zimą zostaną wyposażeni w rowery śnieżne i błotne.
  Praca w urzędzie na Woli - tylko dla bardzo sprawnych fizycznie, odpornych na zimno, deszcz i wiatr.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 2 razy 0

  Latem, nie ma to jak uścisk dłoni tryskającego potem i zapachami urzędnika - rowerzysty. Aż chce się z nim współpracować. Zimą i mokrą jesienią i wiosną też radość powitać zgrabiałego z zimna i przemoczonego urzędasa. Może burmistrz wraz z dyrektorem też pozbędą się samochodów służbowych wraz z kierowcami i zaczną dymać na spotkania na rowerkach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX