Lotnisko Chopina. Na kilka miesięcy zamknięto sklepy. "Oferta znacznie ograniczona"

Z początkiem lipca na Lotnisku Chopina zamknięto kilkanaście punktów usługowych. Wszystko przez zmianę dzierżawcy.

- Na czas prac modernizacyjnych oferta będzie znacznie ograniczona - przyznają władze portu.

Chodzi o 14 punktów handlowych zlokalizowanych w różnych częściach terminala na Okęciu. - Zmian należy spodziewać się zarówno w strefie non-Schengen (po przejściu kontroli paszportowej), jak i w pirsie południowym. Adaptacja obejmie także pięć punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej - mówi Hubert Wojciechowski, rzecznik prasowy portu.

Jak dodaje, modernizacja ma potrwać nie krócej niż dwa-trzy miesiące.

Czynne kilka punktów

Pasażerowie mogą korzystać jedynie z kilku punktów w strefie A i B. Bez zmian funkcjonują punkty gastronomiczne na terenie całego terminala. Prasę natomiast będzie można kupić jedynie w strefie ogólnodostępnej A i B oraz w punkcie usytuowanym za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.

Rzecznik portu przyznaje, że termin zmiany dzierżawcy wynikał z zapisów umowy pomiędzy lotniskiem a firmą obsługującą lokale.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (51)
Lotnisko Chopina. Na kilka miesięcy zamknięto sklepy. "Oferta znacznie ograniczona"
Zaloguj się
 • wawiak57

  Oceniono 46 razy 36

  I tak te sklepy oferują towar w cenach wyższych niż w wypasionych warszawskich sklepach. Całe to lotnisko to pomyłka, kanapki po kilkadziesiąt złotych, woda w cenie złota, wieczorem nic ciepłego już się ni zje. Polskie badziewie.

 • known2own

  Oceniono 33 razy 31

  Ważne żeby wszystkie pozostały w rękach jednego znajomka (tak jak gastronomia), żeby można było regulować sztucznie ceny. Buteleczka wody za 6 zł to troche tanio. Pokazmy naszym obywatelom, ze panstwowe lotnisko potrafi zadbac o swoich obywateli - taka za 16 bedzie lepiej smakowac.

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 18

  Mimo niebotycznych cen, zamknięcie tylu punktów na raz świadczy WYŁĄCZNIE o stosunku, jaki ma do pasażerów PPL i dyrekcja Okęcia.
  Wstyd i siara na CAŁY ŚWIAT... :-(

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 19 razy 15

  Ale o co jęk, akurat Aelia znana jest z podłego traktowania pracowników i cen wyższych nawet kilkukrotnie od cen "na mieście". Zmieniali nazwy spółki, może nowa spółka coś wymyśli albo rzeczywiście wejdzie ktoś inny. A może wreszcie wejdzie jakaś normalna firma? A z czynszami mogliby odpuścić, bo to co się dzieje i ceny jakie są na lotniskach w PL skutecznie odstręcza od jakichkolwiek zakupów, ciekawe że w Londynie jakoś zakupy robi się na maksa, a w Bolandii się nie da-oferta Ziobro i ceny jak po RUINA+.

 • topoco

  Oceniono 15 razy 13

  Czynsze są takie że mało kto wychodzi na swoje. Tylko artykuły wysokomarżowe kosmetyki, alkohole, słodycze. Normalni sprzedawcy nie mają szans.

 • maxxx35

  Oceniono 15 razy 7

  pisia wiocha.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 7 razy 5

  Sezon urlopowy w pełni, a tu jak zwykle mamy w całej okazałości "polnische wirtschaft" i oczywiście nikt nie poczuwa się do winy...

 • kolega.zenka

  Oceniono 19 razy 5

  Widzę, że przy modernizacji nie uwzględnili zwiększenia ilości łazienek. Ostatnio zajęło mi dużo czasu znalezienie takowej. Była jak na takie duże lotnisko za mała i brudna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX