Kot zakleszczył się w oknie. Na pomoc ruszyli strażacy. Poruszające wideo

Strażacy z Otwocka otrzymali zgłoszenie o kocie, który zakleszczył się w oknie jednego z bloków. Funkcjonariusze musieli interweniować przy pomocy drabiny. Na szczęście udało się kota wyswobodzić.

Podziękowania dla otwockich strażaków opublikowało na Facebooku Otwockie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt. Jak informuje w rozmowie z Metrowarszawa.pl inspektor Lucyna Górniak z organizacji, do zdarzenia doszło w poniedziałek. Kot zakleszczył się w uchylonym oknie na ul. Warszawskiej. 

Miauczy i się wyrywa

Jak dodaje, właściciel zwierzęcia był w domu, lecz nie sposób było pomóc kotu od środka. Strażacy musieli dostać się do kota po drabinie. Na wideo widzimy, jak funkcjonariusz walczy, by uwolnić zwierzę, które się wyrywa i miauczy.

Po kilkunastosekundowej akcji udaje się włożyć kota do worka i ściągnąć bezpiecznie na dół. Jak informuje Górniak, inspektor OTPZ, kot został przewieziony do weterynarza. Mówi, że w poniedziałek miał stwierdzony niedowład jednej z łap. Nie wiadomo jednak, czy doznał obrażeń wewnętrznych.

Jeśli kot przeżyje bez większego uszczerbku na zdrowiu, będzie można mówić o dużym szczęściu. Dokładnie rok temu pisaliśmy o kocie, który zakleszczył się w jednym z okien bloków w Pruszkowie. Zwierzęcia nie udało się uratować. Nie wiadomo, jak długo kot wisiał w oknie - może nawet całą noc.

Kot nie spada na cztery łapy

Górniak podkreśla, jak ważne jest zabezpieczanie okien i balkonów w mieszkaniach. Mówi, że inspektorzy odwiedzili właściciela otwockiego kota. Okazało się, że ma on jeszcze jedno zwierzę. Mimo że doszło do sytuacji, która mogła skończyć się dla kota tragicznie, właściciel miał oświadczyć, że nie ma zamiaru zakładać siatki na okno. - Organizujemy adopcje zwierząt. Ludzie bardzo często się dziwią, że muszą przygotować mieszkanie dla nowych pupili. Nie podchodzą do sprawy odpowiedzialnie - wyjaśnia Górniak.

Wiele osób nie zakłada również siatek na balkony. Ich zdaniem kot, nawet jak spadnie z trzeciego piętra, to nic mu się nie stanie. Nie jest to prawda. Jak podkreśla Górniak, to mit, że kot spada na cztery łapy. - Funkcjonuje również teoria, że kot, jak spadnie z wyższego piętra, to ma większe szanse na przeżycie, gdyż zdąży się obrócić. Nasze doświadczenie pokazuje, że to tak nie działa - informuje.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Pościg jak z filmu na ulicach Warszawy. Wyrwali mu plecak z 700 tys. zł. Byli przebrani za robotników

Więcej o:
Komentarze (10)
Kot zakleszczył się w oknie. Na pomoc ruszyli strażacy. Poruszające wideo
Zaloguj się
 • Google mnie wkurza

  Oceniono 31 razy 21

  Jak "pan" "właściciel" nie chce zakładać siatki na okno, to trzeba go obciążyć kosztami przeprowadzonej operacji. Zaraz ćwok zmądrzeje.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 10 razy 8

  "Kot jest na strychu
  W trwodze się miota
  Biegną strażacy
  Ratować kota."

  J. Brzechwa

 • polsilver100

  Oceniono 10 razy 4

  Tysiące razy pisano żeby okna nie zostawiać w tej pozycji jak się ma kota czy koty.W Koziej Wólce nie słyszeli

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 2 razy 2

  Może ten pseudowłaściciel powinien zapłacić za akcję ratowania jego kota? Skąd w głupim narodzie wiara, że jak kot spada z wysokości kilku pięter, to poprawia mu to zdrowie? Może spróbować z człowiekiem? Jebnie o beton i jednego durnia mniej.

 • krzepki.harry

  Oceniono 9 razy -1

  "Wiele osób nie zakłada również siatek na balkony. Ich zdaniem kot, nawet jak spadnie z trzeciego piętra, to nic mu się nie stanie. Nie jest to prawda. Jak podkreśla Górniak, to mit, że kot spada na cztery łapy".

  Jak kot spadnie naprawdę z wysoka - czyli np. z trzeciego piętra - to oczywiście może się uszkodzić. Ale prawdą jest, że zawsze spada na cztery łapy - chyba że "wysokość jest niska" i nie zdąży się obrócić. Koty tak mają, co nawet swego czasu było rozbierane na czynniki pierwsze w jednym z filmów przyrodniczych ;)

 • miastomakow

  Oceniono 33 razy -31

  kto za to zapłacił? straż pożarna nie jest od zajmowania się głupotami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX