Polacy brutalnie pobili pracownika kebabu. Bo poprosił, by nie pili przed lokalem. Akt oskarżenia

Dwóch mężczyzn biło Mohammeda z Egiptu pięściami i kopało go po całym ciele. Ich koleżanka go wyzywała. Prokuratura już skierowała akt oskarżenia przeciwko agresorom. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

13 maja w lokalu przy ul. Chrobrego 2 Warszawie doszło do dramatycznego zdarzenia. Dwóch mężczyzn rzuciło się na Mohammeda, Egipcjanina, który prowadzi na Ochocie kebab. Obcokrajowiec miał poprosić mężczyzn o niespożywanie alkoholu przed lokalem. Nie spodobało im się to.

Bili i kopali, zbili szybę

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota już skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem Polakom. Jak podaje, dwóch mężczyzn - 25-letni Paweł L. i 24-letni Marek R. tamtego dnia bili pięściami oraz kopali Mohammeda po całym ciele. Paweł L., pobił także Egipcjanina pałką teleskopową.

Mężczyźni grozili też Mohammedowi, że go zabiją. Na końcu pałką zniszczyli szybę w drzwiach jego lokalu. Kobieta, która była z nimi, 42-letnia Magdalena K., wszystkiemu się przyglądała i obrażała Mohammeda na tle narodowościowym. 

Jak podaje prokuratura, wszyscy podejrzani zostali zatrzymani krótko po popełnieniu przestępstwa. Na wniosek prokuratora Marek R. oraz Piotr L. zostali tymczasowo aresztowani. Magdalena K. uniknęła aresztu, jest pod nadzorem policji.

Nawet osiem lat pozbawienia wolności

Magdalenie K. oraz Markowi R. grożą kary 3 lat pozbawienia wolności. Poszczególne przestępstwa zarzucone Pawłowi L. zagrożone są karami 8, 5 oraz 3 lat pozbawienia wolności.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Na dworcach puszczono komunikat o obozach koncentracyjnych. Pasażerowie zaskoczeni

Więcej o: