Małżeństwo zginęło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W ich samochód uderzył pociąg

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Zabieżki w gminie Celestynów. Pociąg zderzył się z samochodem, który wjechał na przejazd kolejowy. Dwie osoby nie żyją. Policja ujawnia więcej szczegółów.

Wczoraj informowaliśmy o śmiertelnym wypadku w miejscowości Żabieżki. Dziś policja zdradza więcej szczegółów. 

Zabieżki. Pociąg uderzył w auto

Do wypadku doszło około godziny 11 w niedzielę w miejscowości Zabieżki w gminie Celestynów. 

- Pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Pilawa zderzył się z fordem galaxy. Do zderzenia doszło, ponieważ samochód osobowy wjechał na przejazd kolejowy - mówił w rozmowie z Metrowarszawa.pl podkom. Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Z relacji świadków wynikało, że po uderzeniu pociąg przejechał jeszcze 400 metrów.

Kobieta i mężczyzna - osoby, które znajdowały się w pojeździe osobowym, nie przeżyły zderzenia. Dziś wiadomo już, że było to małżeństwo - 37-letni kierowca i jego 35-letnia żona z powiatu otwockiego. 

Policja informuje również, że przejazd kolejowy, na który wjechało auto był wyposażony w ostrzegawczą sygnalizację świetlną i dźwiękową. 

Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe informował w niedzielę, że kierowca nie zatrzymał się przed włączoną sygnalizacją przed przejazdem kolejowo-drogowym, zignorował czerwone światło i wjechał pod nadjeżdżający pociąg.

Okoliczności wypadku zostaną jednak ustalone dopiero w toku śledztwa. W niedzielę na miejscu zjawili się policjanci oraz prokurator - teraz wspólnie będą pracowali nad sprawą. 

Uwaga na przejazdy kolejowe

Policja apeluje do kierowców o ostrożność. Czujność należy zachować szczególnie w takich miejscach jak niestrzeżone przejazdy kolejowe (bez szlabanów), gdzie konieczne jest maksimum koncentracji. Tam gdzie są one oznakowane i wyposażone w zabezpieczenia, należy bezwzględnie stosować się do sygnałów świetlnych, dźwiękowych, a także nie przejeżdżać obok zamkniętych zapór. 

"Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Dlatego apelujemy, aby świadomość skutków, często tragicznych zdarzeń, przypominała wszystkim podróżującym o tym, że trzeba zachować szczególną ostrożność" - informuje policja w komunikacie prasowym.

Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jechał środkiem chodnika przy Marszałkowskiej w Warszawie. Wokół piesi, rowerzyści [WIDEO]

Więcej o: