Parking P+R przy metrze Młociny już od poniedziałku. 249 nowych miejsc parkingowych

Parking P+R przy metrze Młociny będzie otwarty już od poniedziałku 2 lipca. Na nowym parkingu Parkuj i Jedź znajdzie się 249 miejsc, w tym pięć dla osób niepełnosprawnych.

Urząd miasta Warszawa poinformował o tym, że od najbliższego poniedziałku działał będzie nowy parking P+R. 

Jeszcze dekadę temu system parkingów Parkuj i Jedź był na początku swojego rozwoju. Dziś z miejsc postojowych codzienne korzysta 4300 kierujących. To zmiana, która wpływa na ograniczenie napływu aut do centrum Warszawy, ale także na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st Warszawy.

Parking P+R Metro Młociny IV

Parking Parkuj i Jedź Metro Młociny IV znajduje się w pasie rozdzielającymi jezdnie al. gen. M. Wittek, czyli bielańskiego odcinka trasy mostu M. Skłodowskiej-Curie.

Parking P+R Metro Młociny IVParking P+R Metro Młociny IV Fot. UM Warszawa

To parking tymczasowy, który będzie funkcjonował do czasu rozbudowy trasy. Można na niego wjechać z jezdni trasy prowadzącej w kierunku ul. Zgrupowania AK „Kampinos”, a wyjechać na trasę w stronę ul. Marymonckiej i Białołęki.

Od poniedziałku, 2 lipca, kierowcy będą mogli skorzystać z nowego parkingu P+R Metro Młociny IV. Jest na nim 249 miejsc dla samochodów, w tym pięć dla osób z niepełnosprawnościami.

To kolejny parking P+R działającym w ramach węzła komunikacyjnego Młociny, gdzie znajdują się już trzy inne parkingi P+R oferujących ponad tysiąc miejsc parkingowych dla samochodów i rowerów oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Parkingi P+R w Warszawie

Parking Parkuj i Jedź Metro Młociny IV będzie 16. obiektem tego typu w Warszawie. Codziennie umożliwiają one przesiadkę do Warszawskiego Transportu Publicznego ponad 4300 kierowcom samochodów oraz ponad 670 rowerzystom.

Bezpłatnie z obiektów tych mogą korzystać osoby posiadające ważne bilety krótkookresowe (dobowe, 3-dniowe, weekendowe) oraz okresowe (30- i 90-dniowe). 

Korzystasz z parkingów P+R w Warszawie? Uważasz, że coś powinno się zmienić? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o: