Reprywatyzacja w Warszawie. CBA aresztowało trzy osoby podejrzane o wyłudzenia nieruchomości wartych 38 mln zł

Reprywatyzacja w Warszawie. CBA aresztowało trzy osoby podejrzane o wyłudzenia związane z reprywatyzacją. Chodzi o kamienice i działki o wartości prawie 38 mln złotych.

Aresztowania trzech osób związanych z reprywatyzacją w Warszawie dokonał w piątek warszawska delegatura CBA. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 

Aresztowanie CBA w związku z reprywatyzacją

Chodzi o wyłudzenia dotyczące kamienicy i działki przy ul. Pięknej w Warszawie. Prokuratura ocenia, że ich wartość może wynosić nawet 38 mln złotych. 

W piątek warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała w tej sprawie trzy osoby. Podejrzanymi są osoby, które już wcześniej związane były z aferą reprywatyzacyjną. 

Są to Maciej M., znany kupiec roszczeń warszawskich nieruchomości, jego żona Elżbieta M. oraz Andrzej M. - adwokat, który z nimi współpracował. 

Jak informuje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, obaj mężczyźni byli już tymczasowo aresztowani w maju 2017 roku w związku ze śledztwem dotyczącym innej reprywatyzowanej nieruchomości. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

18-latek stanął w obronie kobiety, brutalnie go pobili. Wstrząsające nagranie z centrum Warszawy

Więcej o:
Komentarze (29)
Reprywatyzacja. CBA aresztowało trzy osoby zamieszane w reprywatyzację w Warszawie
Zaloguj się
 • hvac1987

  Oceniono 10 razy 6

  Jeszcze trzeba tez zamknac caly gang sukienkowych za ich wyludzenia nieruchomosci. To huz idzie w miliardy!

 • koment7

  Oceniono 7 razy 5

  Super, że czyszczą stare sprawy. Ciekawe tylko ile będziemy musieli czekać na aresztowania za obecne przekręty?

 • pe_ro

  Oceniono 7 razy 3

  "...CBA aresztowało trzy osoby podejrzane o wyłudzenia nieruchomości...". Czy chodzi o nieruchomości na Żoliborzu i spółkę Srebrna? To dlatego kaczor zwany kartoflem się ukrywa?

 • przewooz

  Oceniono 4 razy 2

  A niejaki Jarosław, który na mocy ustawy przyznał sobie cały majątek Ruchu to chyba nie będzie ścigany. On nie ukradł, tylko się uwłaszczył.

 • nessuno

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to jest, że złodziej i krętacz marcinowski, czy jak tam się zwie ta franca, wciąż jest na wolności w sytuacji, gdy wszyscy wiedzą o jego złodziejstwach i przekrętach?
  Czy tak trudno udowodnić to, co jest oczywiste, sumiennie osądzić i rozliczyć a następnie na długie lata do pierdla. I przy okazji sprzedajnych adwokatów umoczonych w złodziejską reprywatyzację.

 • oyayebye

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepsi w tych sprawach są tzw. adwokaci. To są kreatury wykreowane w ostatnich 10-15 latach. Kolesie bez pojęcia. Tacy działali i pewnie działają we Wrocku. Nie wiem na pewno ale część z nich gnije w kiciach.

 • hegemon123

  Oceniono 4 razy 0

  "Rzeczpospolita" ujawnia nieznane fakty, które dały początek jednej z największych afer III PR. W 2010 r. Marcin P. nie wrócił do więzienia i mógł bez przeszkód rozkręcić piramidę finansową. Wolność odzyskał dzięki decyzji sędziego, który niezgodnie z prawem anulował P. odsiadkę

 • dojcze_kabana

  Oceniono 4 razy -2

  Toż to skandal i zamach na demokracje oraz podwaliny IIIRP a także swobody obywatelskie! Precz z kaczorem dyktatorem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX