Reprywatyzacja w Warszawie. CBA aresztowało trzy osoby podejrzane o wyłudzenia nieruchomości wartych 38 mln zł

Reprywatyzacja w Warszawie. CBA aresztowało trzy osoby podejrzane o wyłudzenia związane z reprywatyzacją. Chodzi o kamienice i działki o wartości prawie 38 mln złotych.

Aresztowania trzech osób związanych z reprywatyzacją w Warszawie dokonał w piątek warszawska delegatura CBA. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. 

Aresztowanie CBA w związku z reprywatyzacją

Chodzi o wyłudzenia dotyczące kamienicy i działki przy ul. Pięknej w Warszawie. Prokuratura ocenia, że ich wartość może wynosić nawet 38 mln złotych. 

W piątek warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała w tej sprawie trzy osoby. Podejrzanymi są osoby, które już wcześniej związane były z aferą reprywatyzacyjną. 

Są to Maciej M., znany kupiec roszczeń warszawskich nieruchomości, jego żona Elżbieta M. oraz Andrzej M. - adwokat, który z nimi współpracował. 

Jak informuje Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, obaj mężczyźni byli już tymczasowo aresztowani w maju 2017 roku w związku ze śledztwem dotyczącym innej reprywatyzowanej nieruchomości. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

18-latek stanął w obronie kobiety, brutalnie go pobili. Wstrząsające nagranie z centrum Warszawy

Więcej o: