Gigantyczna zjeżdżalnia w Blue City. Zjedziesz nią z trzeciego piętra. Czegoś takiego w Polsce nie było

W Blue City w Warszawie powstanie gigantyczna zjeżdżalnia. Będzie nią można zjechać z trzeciego piętra na sam dół.

Galeria handlowa Blue City przygotowuje nietypową atrakcję. Już niedługo z trzeciego piętra na sam dół będzie można tam zjechać specjalną zjeżdżalnią. Dyrektor generalny Blue City zapowiada, że zjeżdżalnia ma byc gotowa już w przyszłym roku. 

Gigantyczna zjeżdżalnia w Blue City

W tej chwili Blue City przygotowuje się na realizacje tej inwestycji. Zjeżdżalnia ma być samoobsługowa. Przedstawiciele galerii zaznaczają jednak, że będzie przeznaczona przede wszystkim dla dzieci. W zeszłym roku podobną atrakcję przygotowano w centrum handlowym w Szanghaju.

Galeria handlowa w komunikacie prasowym informuje, że centrum Blue City przejdzie spektakularną metamorfozę. Oprócz zjeżdżalni, przybędzie tam atrakcji o charakterze edukacyjnym, a atestowane konstrukcje zabawowe pozwolą rodzicom bawić się ze swoimi dziećmi.

- Będzie też wydzielona strefa dla maluchów, tematyczne salki urodzinowe oraz wygodna kawiarnia z przygotowywanymi na miejscu przekąskami i napojami - czytamy w informacji. 

Inca Play w Blue City

Na powierzchni 1300 mkw. powstanie miejsce, zróżnicowane pod względem stopnia trudności zabaw i przystosowane do dzieci w różnym wieku. Nowa Inca Play będzie bezpiecznym i nowoczesnym centrum rozrywki dla całej rodziny.

- Idea stworzenia miejsca, które wyróżni się na warszawskim rynku, narodziła się rok temu. Do zmian zainspirowały nas uwagi i potrzeby rodziców oraz najnowsze trendy w
projektowaniu stref rozrywki dla rodzin. Inca Play to marka uwielbiana przez dzieci i
rodziców, a to zobowiązuje. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy profesjonalne biuro
architektoniczne, specjalizujące się w projektach centrów nauki, muzeów, a także atrakcji rodzinnych – mówi Agnieszka Wojciechowska, Dyrektor Zarządzający Inca Play.

Edukacyjna przygoda

W nowej, dwupoziomowej Ince konstrukcja zabawowa tzw. małpi gaj, która jest sercem sali zabaw, nadal ma się wyróżniać na tle konkurencji. - To, co było najistotniejsze przy jej projektowaniu, oczywiście poza bezpieczeństwem i atrakcyjnością dla dzieci, to możliwość użytkowania tej atrakcji przez osoby dorosłe. Taką potrzebę zgłaszali rodzice, którzy chcą się bawić razem ze swoimi pociechami. Długo szukaliśmy wykonawcy, który ma odpowiednie atesty i certyfikaty. Teraz finalizujemy projekt
– wyjaśnia Wojciechowska.

Kolejnym pomysłem na dobrą zabawę, ale i wykorzystanie wysokiej przestrzeni centrum zabaw dla dzieci są domki na drzewach, które staną się drugim poziomem w Inca Play. Domki wraz z konstrukcją połączy wykonana z atestowanych i certyfikowanych materiałów przezroczysta kładka zawieszona na wysokości 4 metrów.

Ideą nowej sali jest połączenie zabawy z ekologią i edukacją przyrodniczą. W różnych
miejscach znajdą się ślady zwierząt i ich kryjówki, które będą wykorzystywane do animacji urodzinowych oraz warsztatów dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych z placówek oświatowych.

- To jedyna sala zabaw w Warszawie, gdzie edukacja będzie się przeplatać z rozrywką. Na przykład małpi gaj, będzie miał wbudowane kryjówki zwierząt, dzięki czemu poprzez zabawę każde dziecko odkryje coś nowego i poszerzy swoją wiedzę w niestandardowy sposób – mówi Agnieszka Wojciechowska. Na atmosferę i przyjazność sali z pewnością wpłynie również umieszczenie w niej naturalnych roślin.

Nowa Inca Play zacznie przyjmować gości jesienią tego roku, i o ile do tej pory oferowała tylko bilety całodniowe, teraz będzie możliwość zakupu biletów godzinowych.

Co sądzisz o takich atrakcjach w galerii handlowej? Są potrzebne? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Warszawiacy przyszli na otwarcie nowego Sezamu! Nie wszyscy są zachwyceni. "Wszystko upchali w podziemiu"

Więcej o: