Amstaff pogryzł 8-miesięczną dziewczynkę i jej 3-letniego brata. Dzieci w ciężkim stanie walczą o życie

Amstaff pogryzł dwójkę malutkich dzieci - 8-miesięczną dziewczynkę i 3-letniego chłopca. Oboje w ciężkim stanie trafili do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Łomia w okolicach Mławy w województwie mazowieckim

Amstaff rzucił się na brata i siostrę

Do tragedii w Łomi doszło w środę około godz. 21. Mł. asp. Aneta Prusik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie mówi w rozmowie z Gazeta.pl, że dzieci bawiły się na ogrodzonej posesji. 

W pewnym momencie pies rasy amstaff rzucił się na starsze dziecko - 3-letniego chłopca. Z relacji policjantki wynika, że 3-latek nie zaczepiał zwierzęcia i bawił się spokojnie. Następnie pies zaatakował kobietę, która trzymała na rękach 8-miesięczną dziewczynkę - siostrę wcześniej pogryzionego przez psa chłopca. 

Oboje są w bardzo ciężkim stanie. Dzieci trafiły do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Rodzice zabronili przedstawicielom szpitala przekazywania mediom informacji o stanie zdrowia dzieci.

Mł. asp. Prusik mówi jednak, że stan dziewczynki jest o wiele bardziej poważny. 

Badają psa, który zaatakował dzieci

Sprawa trafiła już do prokuratury, która ma sprawdzić okoliczności zdarzenia. Wiadomo już, że oboje rodziców zaatakowanych przez psa dzieci było trzeźwych. 

Pies przejdzie badania weterynaryjne - obecnie znajduje się pod opieką lekarza wterynarii. Z informacji, do których dotarło RMF24.pl wynika, że amstaff trafił do rodziny poprzedniego dnia. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Czym mam sprzątać? Ręką?". Sprawdzamy, czy warszawiacy sprzątają po psach [UKRYTA KAMERA]

Więcej o: