Patryk Jaki zaliczył wpadkę. Poprowadził obwodnicę środkiem miasta. A może to "realna groźba"?

Patryk Jaki przekonywał na ostatniej konferencji, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, to domknie obwodnicę Śródmieścia. Z materiałów, które pokazał, wynika jednak, że postanowił zmienić trasę obwodnicy. Pomyłka?

- Jeśli wygram wybory, dokończona zostanie budowa obwodnicy śródmiejskiej. Stworzymy "prawdziwy ring w mieście", odciążone zostaną rozjeżdżane przez tranzyt ulice Pragi - powiedział podczas wtorkowej konferencji Patryk Jaki. Obiecał, że przed końcem kadencji 2018-23 zacznie budowę brakującego fragmentu obwodnicy między Radzymińską a rondem Żaba.

Domknie obwodnicę. Ale - którędy?

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała budowę obwodnicy śródmiejskiej już w 2006 roku, potem wspominała o niej również w 2010 i w 2014 r. Jaki wytknął obecnej prezydent, że nie dotrzymała obietnicy. 

Większa część obwodnicy śródmiejskiej już istnieje, do jej zamknięcia brakuje odcinka łączącego rondo Żaba przez Targówek z rondem Wiatraczna – tzw. obwodnicy Pragi. 

Patryk Jaki był przekonany, że uwagę słuchaczy i mediów przykuje przede wszystkim jego przedwyborcza obietnica. Tymczasem stowarzyszenie Wiatrak szybko ujawniło wpadkę kandydata na prezydenta.

Żenujące

Na materiałach graficznych prezentowanych na konferencji pojawiła się mapa z Google Maps z zaznaczoną trasą obwodnicy. Według planów, trasa przebiega Trasą Łazienkowską. Jednak na mapie Jakiego zmieniła bieg - kandydat na prezydenta postanowił poprowadzić ją Alejami Jerozolimskimi, przez most Poniatowskiego i Aleję Waszyngtona. 

Zaniepokojone stowarzyszenie pisze: Jesteśmy totalnie zażenowani. Na materiałach (przed)wyborczych pana Patryka Jakiego nastąpiło przesunięcie obwodnicy śródmiejskiej z Trasy Łazienkowskiej na Most Poniatowskiego i aleję Waszyngtona. To zwykła pomyłka czy realna groźba?

Jaki na konferencji nie wspominał, że ma zamiar, oprócz dokończenia trasy, również zmienić jej przebieg, więc zakładamy, że to jednak zwykła pomyłka.

300 milionów złotych

Patryk Jaki podczas konferencji dodał również, że dokładna kwota inwestycji będzie znana dopiero po wykonaniu odpowiedniej dokumentacji technicznej. Kandydat na prezydenta szacuje jednak, że to około 300 milionów złotych.

Prawdziwa trasa obwodnicy przebiega dokładnie: Trasą Łazienkowską (al. Stanów Zjednoczonych – Most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – ul. Wawelska) – ul. Krzyckiego (w kierunku północnym) – ul. Raszyńską – pl. Zawiszy – ul. Towarową – ul. Okopową – rondem Zgrupowania AK „Radosław” – ul. Słomińskiego – mostem Gdańskim – rondem Stefana Starzyńskiego – ul. Starzyńskiego – rondem Żaba – planowanym połączeniem ronda Żaba z ul. Zabraniecką na wschód od linii kolei nadwiślańskiej, węzeł z ul. Radzymińską – zmodernizowaną ul. Zabraniecką – planowanym połączeniem ul. Zabranieckiej z ul. Wiatraczną – wiaduktem nad torami – zmodernizowaną ul. Wiatraczną – rondem Wiatraczna.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Patryk Jaki zalicza "geograficzną" wpadkę. Poszło o Dunajec w Budapeszcie

Więcej o:
Komentarze (136)
Patryk Jaki zaliczył wpadkę. Poprowadził obwodnicę środkiem miasta. A może to "realna groźba"?
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 86 razy 80

  ten leszczyk już nie jeden raz dał popis swojej bezgranicznej GŁUPOTY i braku wykształcenia.

 • pan.szklanka

  Oceniono 58 razy 56

  - Ooo, co to są te?
  - Spółdzielcze punktowce.
  - Aaaha. To damy tu...
  - Panie Dyrektorze, tu jest jezioro!
  - A, to nie... A nie, dobrze! To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni.

 • ar.co

  Oceniono 54 razy 50

  "Jeśli wygram wybory, dokończona zostanie budowa obwodnicy śródmiejskiej. Stworzymy "prawdziwy ring w mieście", odciążone zostaną rozjeżdżane przez tranzyt ulice Pragi - powiedział podczas wtorkowej konferencji Patryk Jaki."
  Tak, stworzy "prawdziwy ring": każdy będzie mógł oberwać od prezydenta-dresiarza i jego kibolskich kolesiów. A złodziej butów na stanowisku ministra tylko przyklaśnie.

 • Gość

  Oceniono 50 razy 42

  Pan Jaki nie ukrywał dotychczas, że jednym z głównych jego zamierzeń jest ulżenie ciężkiemu losowi uciemiężonych przez pieszych i rowerzystów warszawskich kierowców - nie dziwmy się zatem, że może zaproponować obwodnice przecinające Śródmieście wszerz i wzdłuż...

 • Lech Pawluk

  Oceniono 44 razy 40

  Ten osobnik już zademonstrował swój Intelekt, który zakończył się wczoraj po dziesięciu godzinach w sejmie i senacie i kompromitacją polskiego ustawodawstwa omawianego w całym cywilizowanym ŚWIECIE. Co on może i potrafi już dla obserwatorów obiektywnych jest znane. Kiełbasy i rusztu tym, którzy są naiwni,lub udają, że są. Swoje kwalifikacje przedstawił w sprawach nie tylko drogowych. Cóż więcej na ten temat?

 • SZCZERZO KŁY

  Oceniono 37 razy 35

  Pomyłka? Pomylić mógł się pierwszy raz jak dał Pragę czeską zamiast Warszawskiej. Jak pomylił rzeki to już był dowód na nieuctwo. Teraz, pomimo tylu lat w stolicy, pokazał że jest dyletantem. Glupim który nie ma zamiaru się niczego nowego uczyć. No I oczywiscie kłamcą jak kłamał o rozmowie w ministerstwie. Gdyby został wybrany jego dyletanctwo zwiększyło by się astronomicznie. Były dalej tak samo niedouczony I prostacki ale podejmowałby wazne dla innych ludzi decyzje.
  Ps. Ring Jakiego to nie pomyłka. On tylko ułatwia kolegom osłom I ministzerom wyjazd z Warszawy do domu.

 • krywit

  Oceniono 38 razy 34

  T dopiero idiota, jeszcze nie odszczekał ustawy o IPN, a tu kolejna kicha.

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 32 razy 28

  Przecież byle jaki się na niczym nie zna. Ten gó...iarz powinien wrócić do szkoły , uzupełnić wiedzę, iść na wykłady z etyki , może coś by zrozumiał. Kto nauczył go tak kłamać, chyba , że uczył się u grzyba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX