Starszy mężczyzna obnażał się przed dziewczynką. Trwają poszukiwania

Mieszkańcy Targówka są zaniepokojeni. Po dzielnicy kręci się starszy mężczyzna, który obnaża się przed dziećmi. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce kilka dni temu. W okolicy jednego z domów na Targówku miał pojawić się starszy mężczyzna i obnażać się przed dziewczynką. 9-latka o wszystkim opowiedziała ojcu, a ten sprawę zgłosił na prokuraturę.

- Potwierdzam, że zajmujemy się taką sprawą. Dochodzenie jest prowadzone w oparciu o artykuł 200 paragraf 4 kodeksu karnego, który mówi o prezentowaniu małoletniemu poniżej 15 roku życia wykonania czynności seksualnej. Grozi za to do trzech lat więzienia – mówi Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jak dodał, w sprawie na razie nikogo nie zatrzymano.

Zabezpieczą monitoring

Śledczy przesłuchali ojca dziewczynki. Planowane są przesłuchania kolejnych osób. Swoje działania ma również przeprowadzić policja, która zabezpieczy między innymi monitoring z okolic domu dziewczynki.

Policjanci z Pragi-Północ przyznają, że w ostatnich tygodniach dostali kilka zgłoszeń w sprawie obnażania się przed dziećmi. – Zleciliśmy policji analizę wszystkich podobnych zdarzeń w okolicy i nie tylko. Sprawdzamy czy w tych przypadkach może chodzić o tego samego sprawcę czy kilku różnych – precyzuje prokurator Saduś.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: