Gruzini próbowali okraść mieszkanie na Bemowie. Jeden skoczył z pierwszego piętra

Policjanci zatrzymali dwóch Gruzinów, którzy chcieli okraść mieszkanie na Bemowie. Jeden z nich w popłochu zeskoczył z balkonu na pierwszym piętrze. Trzeba uważać, bo zaczął się sezon wakacyjny i złodzieje są bardziej aktywni niż zwykle.

Na złodziejaszków trafili policjanci po cywilnemu patrolujący osiedle Górce. Zauważyli, że na jednym z balkonów w budynku przy ulicy Kazubów ktoś świeci latarką. Bardzo szybko okazało się, że to złodziej.

Próba włamania na Bemowie

Jeden z nich stał na czatach. Na widok policjantów dał znać koledze, który szykował się do wyważenia balkonowych drzwi. Ten z kolei długo się nie zastanawiając skoczył z balkonu i uciekł razem z drugim złodziejem. Udało się ich zatrzymać kilkanaście minut później.

- Byli to dwaj obywatele Gruzji w wieku 35 i 45 lat. Mieli przy sobie torbę z rękawiczkami, latarką, wkrętakami i innymi przedmiotami. Dodatkowo przy jednym z nich policjanci znaleźli marihuanę – mówi podkom. Marta Sulowska z komendy rejonowej policji.

Gruzini usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do kilku lat więzienia.

Zabezpiecz mieszkanie

Przy okazji sytuacji z Bemowa policja ostrzega przez włamaniami. Złodzieje szczególnie lubią wakacje, kiedy wiele osób na dłużej wyjeżdża z miasta. Dla nich to doskonała okazja, żeby na spokojnie okraść mieszkanie.

Policjanci przyznają, że przestrzeganie kilku zasad zmniejszy ryzyko włamania. - Najlepszym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad. Możemy zaufanemu sąsiadowi zostawić klucze, aby codziennie chociaż na kilka minut zapalał światła w różnych pomieszczeniach, czy wyjmował ze skrzynki korespondencję – mówi podkom. Marta Sulowska z komendy rejonowej policji.

Włamanie w kilkanaście sekund

Jak dodaje, na czas dłuższego wyjazdu z balkonu warto zabrać wartościowe przedmioty np. rower. Pod żadnym pozorem nie można zostawić uchylonego okna czy drzwi balkonowych. Jeśli złodziej ma wprawę to podważenie śrubokrętem uchylonego okna zajmie dosłownie kilkanaście sekund.

Standardowo w domu nie powinniśmy przechowywać znacznych kwot pieniężnych czy cennej biżuterii. Złodzieje mają dobre rozeznanie w tym, gdzie w mieszkaniu ukrywamy kosztowności. Kosztowny sprzęt elektroniczny możemy indywidualnie oznaczyć, co zmniejszy znacznie szanse na sprzedaż fantów.

Warto również zastanowić się na solidnym zabezpieczeniem drzwi, okien czy zamontowaniu alarmu.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Warszawa z najwyższego punktu w stolicy. Zobacz ten widok! [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (10)
Gruzini próbowali okraść mieszkanie na Bemowie. Jeden, uciekając, skoczył z pierwszego piętra
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 18 razy 12

  ooo, bracia Gruzini, co ich Lech latał bronić przed złym Putinem tak nam się odwdzięczają :(

 • eisbergh

  Oceniono 4 razy 4

  ale gruzini? no jak to? to pewnie radziecka prowokacja! przecież gruzini maja pomnik lecha i aleje kaczynskich! to na pewno nie oni!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 4

  Gruzuje u nas Suzin....

 • qawsedrftg

  Oceniono 6 razy 2

  W Niemcostanie gangi gruzińskie to codzienność, obok somalijskich, afgańskich itd. Ale żyjcie dalej złudzeniami! Dla was to bohaterowie wojny z Putinem :)

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 2

  Sukces jak cholera !
  Przecież w Warszawie KAŻDEGO dnia odnotowuje się po kilka włamań, a wpadają góra 3-4 grupy na rok. Statystyki naszym NIEUDOLNYM policjantom poprawiają jeszcze amatorzy w stylu tych Gruzinów, bo prawdziwy fachowiec to kroi mieszkanie w biały dzień, a nie czai się po nocy z latarką na balkonie. Tu zresztą też nie capnęli ich "na gorącym", tylko pozwolili im uciec, a złapali zapewne tylko przypadkiem, cyt.: "kilkanaście minut później"... :-))

 • deco.derr

  Oceniono 5 razy -1

  Potrzask jest niezly tylko trzeba pamietac zeby przykrecic do podlogi no I po powrocie ze zastawilismy  Hehe. Raz po dwoch tygodniach udanych wakacji znalazlem w korytarzu stope w trampku Rebook . Niestety, tylko jedna. No i sasiedzi sie skarzyli ze napaskudzone w korytarzu i ze ktos pokwikiwal o 3.30 nad ranem.

 • fflintstone

  Oceniono 5 razy -3

  oh no, nie maryska, ahahhhha gupie poloczki, tu legalan od paszdziernika, polska nie powwina istniec, goopie panstewko

 • evanduril

  Oceniono 13 razy -3

  Z tą marihuaną to nieźle, teraz policjanci podrzucają już nawet podczas poważniejszych przestępstw. Na wszelki wypadek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX