Gruzini próbowali okraść mieszkanie na Bemowie. Jeden skoczył z pierwszego piętra

Policjanci zatrzymali dwóch Gruzinów, którzy chcieli okraść mieszkanie na Bemowie. Jeden z nich w popłochu zeskoczył z balkonu na pierwszym piętrze. Trzeba uważać, bo zaczął się sezon wakacyjny i złodzieje są bardziej aktywni niż zwykle.

Na złodziejaszków trafili policjanci po cywilnemu patrolujący osiedle Górce. Zauważyli, że na jednym z balkonów w budynku przy ulicy Kazubów ktoś świeci latarką. Bardzo szybko okazało się, że to złodziej.

Próba włamania na Bemowie

Jeden z nich stał na czatach. Na widok policjantów dał znać koledze, który szykował się do wyważenia balkonowych drzwi. Ten z kolei długo się nie zastanawiając skoczył z balkonu i uciekł razem z drugim złodziejem. Udało się ich zatrzymać kilkanaście minut później.

- Byli to dwaj obywatele Gruzji w wieku 35 i 45 lat. Mieli przy sobie torbę z rękawiczkami, latarką, wkrętakami i innymi przedmiotami. Dodatkowo przy jednym z nich policjanci znaleźli marihuanę – mówi podkom. Marta Sulowska z komendy rejonowej policji.

Gruzini usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do kilku lat więzienia.

Zabezpiecz mieszkanie

Przy okazji sytuacji z Bemowa policja ostrzega przez włamaniami. Złodzieje szczególnie lubią wakacje, kiedy wiele osób na dłużej wyjeżdża z miasta. Dla nich to doskonała okazja, żeby na spokojnie okraść mieszkanie.

Policjanci przyznają, że przestrzeganie kilku zasad zmniejszy ryzyko włamania. - Najlepszym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad. Możemy zaufanemu sąsiadowi zostawić klucze, aby codziennie chociaż na kilka minut zapalał światła w różnych pomieszczeniach, czy wyjmował ze skrzynki korespondencję – mówi podkom. Marta Sulowska z komendy rejonowej policji.

Włamanie w kilkanaście sekund

Jak dodaje, na czas dłuższego wyjazdu z balkonu warto zabrać wartościowe przedmioty np. rower. Pod żadnym pozorem nie można zostawić uchylonego okna czy drzwi balkonowych. Jeśli złodziej ma wprawę to podważenie śrubokrętem uchylonego okna zajmie dosłownie kilkanaście sekund.

Standardowo w domu nie powinniśmy przechowywać znacznych kwot pieniężnych czy cennej biżuterii. Złodzieje mają dobre rozeznanie w tym, gdzie w mieszkaniu ukrywamy kosztowności. Kosztowny sprzęt elektroniczny możemy indywidualnie oznaczyć, co zmniejszy znacznie szanse na sprzedaż fantów.

Warto również zastanowić się na solidnym zabezpieczeniem drzwi, okien czy zamontowaniu alarmu.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Warszawa z najwyższego punktu w stolicy. Zobacz ten widok! [WIDEO]

Więcej o: