Zawaliła się część słynnej warszawskiej kamienicy w Śródmieściu. Była zabytkiem od... miesiąca

W nocy zawaliła się ściana znanej kamienicy przy ulicy Poznańskiej w Śródmieściu. Zaledwie kilka tygodni temu konserwator zabytków wpisał kamienicę do rejestru. Inspektor przestrzega: W każdej chwili kamienica może runąć.

W nocy na miejscu interweniowała straż pożarna. Na miejscu było pięć zastępów straży. Według relacji strażaków, zawaliła się szeroka na pięć metrów ściana kamienicy, od poddasza do parteru.

Nikt nie został poszkodowany w związku z tym, że budynek jest wyłączony z użytkowania. Akcja strażaków zakończyła się po godzinie 4.

Na miejsce przyjechał również inspektor budowlany. Jak podaje serwis Tvnwarszawa.pl, poinformował on media, że jeszcze we wtorek zostanie wysłane pismo do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami o konieczności zabezpieczenia budynku. Od frontu i podwórza. Przekonywał, że budynek może się zawalić w każdej chwili. 

Kamienica przy Poznańskiej 21

Budynek wzniesiono w 1879 roku, będąc pierwszym murowanym domem przy ul. Wielkiej (obecna Poznańska). Aktualnie obiekt należy do miasta i jest opuszczony ze względu na swój zły stan techniczny.

Nie przeprowadza się żadnych prac związanych z konserwacją czy zabezpieczeniem budynku przed dalszą dewastacją. W związku z problemem z dotarciem do wszystkich właścicieli, kamienica długo nie była wpisywana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków do rejestru, choć wniosek wpłynął 10 lat temu.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas i wyślij zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Sąsiedzi walczą z hałasującą restauracją... rosyjskim techno. Wszystko słychać na nagraniu [WIDEO]

Więcej o: