Patryk Jaki obiecał filtry w tunelu na Ursynowie. Prezydent Warszawy wytyka manipulację

Patryk Jaki obiecał, że w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy będą zamontowane filtry oczyszczające. Jednocześnie Platformie Obywatelskiej zarzucił złe przygotowanie inwestycji. Prezydent Warszawy odbija piłeczkę i tłumaczy, że o filtry walczyła zanim Jaki rozpoczął kampanię.

Kandydat na Prezydenta Warszawy w niedzielę na konferencji prasowej poinformował, że był w Ministerstwie Infrastruktury na spotkaniu. - Będą filtry oczyszczające powietrze w tunelu, tym największym tunelu w Polsce łączącym Południową Obwodnicę Warszawy - powiedział Patryk Jaki.

Jak dodał, mieszkańcy Ursynowa przez wiele lat walczyli o to, aby w planowanym tunelu były filtry. - Tyle lat mieszkańcy o to walczyli dlatego, że Platforma Obywatelska popełniła błąd przygotowując przetarg do tej inwestycji bez filtrów oczyszczających powietrze – podkreślił Jaki.

Prezydent odbija piłeczkę

Na odpowiedź Prezydent Warszawy nie musiał długo czekać. Kilka godzin po konferencji na Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała: „Ratusz od początku roku apelował o filtry na Ursynowie. Dużo wcześniej niż zaczęła się "kampania wyborcza". Dobrze, że rząd wycofał się ze złej decyzji. Tylko dlaczego decyzje rządu ogłasza kandydat na prezydenta? Czy ministerstwo potwierdza tę decyzję?”

Ministerstwo na razie milczy. Zwróciliśmy się do biura prasowego z pytaniami z kim Patryk Jaki spotkał się w ministerstwie oraz jakie dokładnie decyzje zapadły. Czekamy na odpowiedź.

Odwołanie do ministra

Sprawa z filtrami oczyszczającymi jest bardzo zawiła. W lutym tego roku Ministerstwo Infrastruktury odrzuciło odwołanie miasta dotyczące instalacji filtrów w tunelu. W uzasadnieniu decyzji, wojewoda – w imieniu ministra – nakazał tylko zostawić miejsce pod filtry.

Podobnego zdania jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Dodatkowo inspektorzy nakazali, po otwarciu tunelu całodobowy monitoring jakości powietrza. Od wyników pomiarów ma zależeć montaż filtrów.

Z takimi decyzjami nie zgadzają się mieszkańcy. W sobotę lokalne stowarzyszenia z Ursynowa wraz z mieszkańcami podpisali pakt dla zamontowania filtrów w tunelu.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Rondo przy Wołoskiej w Warszawie niebezpieczne? Jak poruszać się po rondzie z pięcioma pasami?

Więcej o:
Komentarze (14)
Patryk Jaki obiecał filtry w tunelu na Ursynowie. Prezydent Warszawy wytyka manipulację
Zaloguj się
 • kaktus-2

  Oceniono 17 razy 17

  to jest inwestycja rządowa, a nie miejska, więc o filtrach decyduje "premier" a nie prezydent miasta...
  Z pretensjami to do ministra infrastruktury i do swojej partii, a nie do władz miasta, głąbie...

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 24 razy 16

  Jaki to zwykły menel i dres spod bloku dla niepoznaki przebrany w rani garniturek. Ponieważ spuszczenie łomotu byłoby źle widziane, to dla odmiany notorycznie kłamie, nagina fakty, obraża innych. Brakuje tylko, żeby chodził od wyborcy do wyborcy i niczym nachlany sebix wypytywał czy ten "ma Jaki(ś) problem.
  Taki "Rycerz Zakonu Szeleszczącego Ortalionu".

 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 16

  Pewnie konfę Jakiego puścił publiczny telewizor, sprostowania już nie. I tak się buja suwerena.

 • sil.m

  Oceniono 16 razy 12

  Dresiarz, czopek byle Jaki w narracji propagandowej prezentuje fałsz, obłudę i hipokryzję wmawiając Warszawiakom tezę o samodzielności i neutralności politycznej . Tak to w polityce bywa.. Życie pokazuje, że występy PAD-a to aktorska i cyniczna gra na patriotyzmie i nieszczęściach Polaków a wtóruje mu premier Slajd – Matoł-uszek, podpierający się bankrutem ekonomicznym Lesisz-em a wszystkim dyryguje strzelając ostro z bicza furman z Nowogrodzkiej. Okrzykiem „wio”, „wiśta-wio” furman kieruje karawana pełną klakierów i trolli ku dyktaturze. Głupota i kłamstwo to wielkie dary boże, których nie powinno się nadużywać a honor, uczciwość, rozsądek, umiarkowanie i moralność tak głośno prezentowana przed wyborami przykryła w „dojnej zmianie” mamona. SKOK-i, fundacje Rydzyka, przekręty w GetBack, Czartoryscy, Fundacja Narodowa oraz SSP to główne stajnie gdzie jest uprawiany ten proceder. PiS to bolszewia w wydaniu sowieckim z lat trzydziestych której ton nadaje czerwona zaraza - byli członkowie - popłuczyny po PZPR i SB/TW : Jasiński , Pietrzak, Wolski, Targalski. Czabański, Krasulski, Żyburtowicz - MaBeNa ,TW-Muzyk, TW Wolfgang ,prok. z PRL-u Piotrowicz itd. wspierani przez tuzy z przeszłością : pies/Pawka Morozow; Penelopa/członek; „ jo-jo” ten zaśpiewajło od komunistów i złodziei; perukarz/caryca . sprinter Antonio smoleński wspaniały oraz deficyt intelektu [82100zł] co za swe błędy obwinia „totalną opozycje”. „8 lat rządów PO-PSL” oraz „ulicę i zagranicę” a zamiatanie spraw pod dywan to reportaż o śmierci Igora zakatowanego na komendzie we Wrocku. Miliardy doi pis oraz liczna armia Misiewiczów , Sadurskich , Obajtków oraz pociotków sekty pisowskiej, Swoje prawdziwe majątki skrzętnie ukrywają na Cyprze, w Luksemburgu, u żon lub w stodołach. a ciemnemu ludowi rzucili do łykania ośmiorniczki . Kto dziś wierzy w to , że organizatorami podsłuchów byli kelnerzy a nie bezrobotni z cba ?
  Jaki z komisją grilluje urzędników Wa-wy [mam świadomość ich błędów i należy pamiętać ,że przed Hanką na urzędzie był malec trunkowy L. co przez brata dał nura w mech] w poszukiwaniu kozła lub jeleni ofiarnych celem przykrycia własnych złodziejstw- zamiast uchwalić sensowną ustawę reprywatyzacyjną w latach 2005-07r, lub wcześniej gdy LK był prezydentem W-wy lub ministrem sprawiedliwości. Nic nie zrobili bo wg słów Jaro - Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy nigdy niczego nie mieli . Natomiast cyrk z Kochalskim obnażył jego intencje tego dresiarza i był doskonałą mową obrończą dla HGW. Za jej rządów Wa-wa stała się miastem nowoczesnym, rozwijającym się, przyjaznym dla inwestorów a w czasach prezydenta LK był zastój i stopowanie rozwoju.

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 19 razy 11

  Jaki , elegancik w garniaku, spod którego wystaje dresik. Nikt ci tyle nie da, co pislamista obieca, byle by dorwać się do koryta. A koledzy z klatencji już czekają na posadki w warszawskim ratuszu, już dresiki prasują...

 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  niech jeszcze naobiecuje, naobiecuje - tylko głupi w to uwierzy - skończy się jak z mieszkanie+ - istne alternatywy 4.

 • marple_jane

  Oceniono 3 razy 3

  Jaki obiecał "FILTERY", a to chyba coś więcej niż zwykłe filtry :)

 • leszekkrzysztof

  Oceniono 1 raz 1

  czy z własnej kieszeni?

 • katerina323

  Oceniono 25 razy -17

  Jeżeli pijana zakonnica na rowerze (cytując klasyka),na pasach,przejedzie Patryka Jakiego w ciąży to pan Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem Warszawy !Pan Trzaskowski, wykształcony modniś i bawidamek,hojny człowiek (wspomógł kobietę na ulicy datkiem 20 gr) wyraził się kiedyś o Tussku ..."to człowiek dotknięty palcem Pana Boga..."hmmm...to jest stan umysłu pana Rafała.Coś z pogranicza teologii i partyjnego dupolizostwa PO ! Warszawiacy nie są idiotami ! Trzaskowski jest czystą kontynuacją HGW ! Gdyby wygrał, na pewno nie rozliczy działalności HGW (co gwarantuje Jaki) ponieważ był szefem kampanii wyborczej HGW !Poza tym ,obowiązuje go OMERTA platfusów.."swoich nie ruszamy"..Panie Jaki ! Życzę wygranej z całego serca i niech pan przewietrzy dobrze ratusz po wyborach ! Wszystkich zastępców i naczelników.."paszli WON!"Sama HGW nie była by w stanie uczynić tyle krzywdy mieszkańcom stolicy ! A szeregowym pracownikom magistratu,za ciężką pracę,podwyżki !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX