Co warszawiacy zamawiają do jedzenia podczas mundialu? Uber Eats sprawdził. Pierogi dopiero na 3. miejscu

Uber Eats postanowił sprawdzić, jakie potrawy zamawiali na mecze miłośnicy futbolu korzystający z aplikacji. W tym celu analitycy firmy wzięli pod lupę zamówienia złożone przed meczami pierwszej rundy mundialu.

Okazało się, że zasiadając na kanapie przed telewizorem i czekając na pierwszy gwizdek, nie obejdą się oni bez tajskiego klasyka, czyli pad thaia - wynika z analiz Uber Eats w Warszawie.

Uber Eats Warszawa: Pierogi, burrito, kebab

14 czerwca, w meczu otwarcia, w którym Rosja rozbiła Arabię Saudyjską aż 5:0,
najpopularniejszym daniem zamawianym na mecz wśród kibiców korzystających z aplikacji Uber Eats był pad thai, tuż przed pierwszym gwizdkiem na stadionie w Moskwie. Na drugim miejscu znalazł się wegański burger cieciorex. Na trzecim stopniu podium zameldowały się pierogi.

Podobnie gusta kulinarne kibiców według Uber Eats kształtowały się w drugim dniu meczowym, 15 czerwca, gdy grały reprezentacje Egiptu, Urugwaju, Hiszpanii i Portugalii. Kubki smakowe miłośników futbolu ponownie zdominowały pad thai i cieciorex, ale zamiast pierogów na trzecim miejscu pojawiło się burrito. W trakcie meczów równie wysoką popularnością cieszyły się też cheeseburgery z McDonald’s oraz zupa i schabowy z dodatkami.

16 czerwca, gdy na rosyjskich boiskach rozegrano aż 4 mecze, niekwestionowanym królem wśród kibiców pozostał pad thai. Na drugim miejscu pojawiła się jednak tortilla z cielęciną, a na trzecim – burrito. Dostawcy Uber Eats dowieźli kibicom oglądającym mecz również sporo zestawów Kibice Klasyki z McDonald’s.

Czwarty dzień meczowy, 17 czerwca, obfitował w piłkarskie niespodzianki (porażka Niemiec z Meksykiem, remis Brazylii ze Szwajcarią) nie przyniósł wprawdzie zmiany lidera kulinarnego – kibice korzystający z aplikacji Uber Eats nadal najczęściej zamawiali pad thaia – za to na drugim miejscu zameldowała się klasyczna potrawa kuchni meksykańskiej – burrito. Trzecim najchętniej zamawianym w dostawie daniem przed meczem był kebab rolada. Wielką popularnością cieszył się też smażony makaron z woka z wołowiną oraz Lambster w rozmiarze L.

18 czerwca niepodzielnie królowały rozmaite pierogi i pierożki, choć dostawcy Uber Eats dowieźli również znaczne ilości pad thaiów i cheeseburgerów.

Mięso

Wreszcie, w dniu pierwszego meczu biało-czerwonych na mistrzostwach, podniebienie
kibiców korzystających z aplikacji Uber Eats zdominowały głównie potrawy mięsne.
Najpopularniejszym daniem zamawianym przed meczem okazały się tym razem… burgery (2281 zamówień), również te wegetariańskie.

Na drugim miejscu znalazły się kebaby (łącznie 568 zamówień). Popularny pad thai znalazł się na trzecim miejscu – zamówiono aż 426 potraw. Równie popularnymi potrawami zamawianymi tego dnia na mecz były: burrito (204 sztuki) oraz kotlety schabowe (107 sztuk).

Polscy kibice po meczu z Senegalem zamówili razem 212 lodów McFlurry z McDonald's.

Co lubisz jeść podczas meczu? Napisz do nas: listy_do_metrowaszawa@agora.pl

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o: