Bielany. Jadąc rowerem, wyrywał torebki i zrywał biżuterię

Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę, który kilka dni temu wyrwał pokrzywdzonej torebkę, a w zeszłym miesiącu zerwał dwa łańcuszki starszej kobiecie. Naraził pokrzywdzonych na straty w wysokości ok. 20 tys. zł.

Do kryminalnych z Bielan od pewnego czasu docierały sygnały o włamaniach do piwnic, z których nieznany sprawca wynosił wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Z pomieszczeń piwnicznych zginęły między innymi rowery, narty, walizki, zastawa stołowa i gitara.

Oprócz tego zgłaszały się pokrzywdzone, którym nieznany mężczyzna, poruszający się rowerem, wyrywał torebki i zrywał łańcuszki z szyi. Wszystko wskazywało na to, że za tymi przestępstwami stoi ta sama osoba.

Straty sięgające prawie 20 tys. zł

Wizerunek mężczyzny, został zarejestrowany przez kamerę monitoringu miejskiego. W końcu udało się zatrzymać 27-latka.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży łańcuszków, kradzieży dwóch toreb oraz 4 kradzieży z włamaniem do piwnic. W sumie naraził pokrzywdzonych na straty sięgające prawie 20 000 złotych. W mieszkaniu kryminalni odnaleźli część skradzionych rzeczy. Policjanci będą też ustalać, do kogo należą zabezpieczone rzeczy.

Mężczyzna był już notowany za kradzieże. Teraz będzie odpowiadał jako recydywista.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Pomalowali pomnik czerwoną farbą. "Dekomunizujemy przestrzeń publiczną na własną rękę"

Więcej o: