Lew uciekł z wybiegu. Ewakuowano zoo. Duże ćwiczenia w stolicy

Dyrekcja Warszawskiego ZOO otrzymała informację, że drapieżnik wymknął się z wybiegu. Uciekając ranił swojego opiekuna. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna i miejska. Służby ewakuowały zwiedzających.

To scenariusz ćwiczeń, które w czwartek przeprowadzono na terenie ogrodu. Jak informuje policja, akcja miała sprawdzić przygotowanie pracowników zoo oraz służb do rzeczywistej ucieczki drapieżnika.

Informacja o „ucieczce” lwa do służb trafiła kilka minut po godzinie 10. Pracownicy zoo ewakuowali zwiedzających do budynków. W tym czasie policjanci otoczyli rejon ogrodu i pilnowali, żeby lew nie przedostał się poza ogrodzenie. Równocześnie kilku funkcjonariuszy wspólnie z pracownikami zoo poszukiwali lwa na terenie ogrodu.

Ostatecznie drapieżnika zlokalizowano na tyłach jednego z budynków gospodarczych.

Dalej scenariusz przewidywał, symulację "odstrzelenia" zwierzęcia ze względu na jego agresywne zachowanie. – Funkcjonariusze posiadający broń długą (bez amunicji, red.) wspólnie ze strażą pożarną udali się w miejsce, gdzie znajdował się lew – relacjonuje przebieg ćwiczeń sierż. sztab. Agata Halicka z północno-praskiej policji.

Na koniec ćwiczeń, weterynarz w asyście funkcjonariuszy Policji, stwierdziła zgon. Na końcu zwiedzający zostali wypuszczeni z budynków.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Uratuj jeża przed zamarznięciem. Jak zaopiekować się zwierzątkiem?

Więcej o:
Komentarze (20)
Lew uciekł z wybiegu. Ewakuowano zoo. Duże ćwiczenia w stolicy
Zaloguj się
 • pi_sz

  Oceniono 20 razy 16

  Co to za kretyński news? Jakie ćwiczenia z informacją, że na końcu uśmiercili zwierze? WTF?!

 • yosemitesam

  Oceniono 13 razy 13

  Przez te mistrzostwa w Rosji w pierwszej chwili przeczytałem, że Lewy uciekł z wybiegu.

 • n_i_k

  Oceniono 15 razy 13

  Heh, pamiętam jak uciekł tygrys i skończyło się śmiercią weterynarza zastrzelonego z długiej bronii. TO były czasy, teraz nie ma czasów.

 • kataryniarski

  Oceniono 14 razy 12

  Powiedźcie jakiemu, bo się na twitterze chwalił, ze sam tego LWA ZŁAPAŁ! :D

 • Oceniono 13 razy 11

  Co za bzdura. Agresywny, bo przerażony, na nowym terenie. Czemu władze zoo nie mają amunicji do usypiania???

 • Oceniono 7 razy 5

  Gdyby naprawdę lew uciekł wystarczy posłać do zoo w miejsce gdzie przebywa lew Terleckiego lew natychmiast wrócić z podkulonym ogonem do klatki a to że będzie w szoku przez kolejne 3 dni to inna sprawa

 • anna.pcz

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś tu ma krótkiego penisa wśród pracowników ZOO, skoro tak niezdrowo podnieca go, że goście (klienci) byli zmieszani tym co się dzieje.

 • m.godwin

  Oceniono 1 raz 1

  UWOLNIĆ SŁONIA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX