III Bieg Charytatywny Maccabi Fun Run w Warszawie już w niedzielę

Maccabi Fun Run to jeden z większych projektów biegów charytatywnych organizowany przez międzynarodowe kluby sportowe Makkabi. W tym roku odbędzie się on w 25 krajach na świecie, w Warszawie po raz trzeci.

Maccabi Fun Run odbędzie się w niedzielę 24 czerwca. Każdy z uczestników, biorąc udział w biegu, staje się częścią globalnego projektu i wspiera społeczność żydowską w swoim mieście. Każdy wybierze też organizację, na cele której przeznaczona zostanie opłata startowa - 40 zł.

III Bieg Charytatywny Maccabi Fun Run w Warszawie

W tym roku, z uwagi na tło polityczne, potrzebujemy wsparcia o wiele bardziej, niż w latach poprzednich. To dla nas ogromnie ważne, by warszawiacy włączyli się w nasz bieg i pokazali, że istnienie społeczności i organizacji żydowskich to nasza wspólna sprawa – mówi Natalia Marczak, przewodniczącą Makabi Warszawa.

Bieg odbędzie się w centrum Warszawy, na stadionie lekkoatletycznym Agrykola. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla dzieci, m.in. dmuchane place zabaw czy gry sportowe z animatorami. Będzie też możliwość spróbowania różnorakich izraelskich przysmaków przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

Maccabi Fun Run - trasa biegu

Trasę biegu wyznaczono w bezpiecznej przestrzeni stadionu i na dwóch dystansach -
rodzinnym 1 km i sportowym 5 km. Udział w biegu może wziąć każdy, kto czuje się na siłach. Organizatorzy nie przewidzieli żadnych ograniczeń. Dotyczy to również stylu - do mety biec można tańcząc, spacerując lub wybierając dowolny inny sposób.

Najważniejsze, aby wspierać - zarówno potrzebujące organizacje, jak i siebie nawzajem.

Warszawiacy coraz częściej wpadają pod tramwaje. Motorniczy wiedzą, dlaczego. Wstrząsające wideo

Więcej o: