Alarm pogodowy w Warszawie. MPWiK w stanie podwyższonej gotowości

Burza w Warszawie zapowiada się na bardzo gwałtowną. Nagłe załamanie pogody może powodować problemy. MPWiK poinformowało właśnie o alarmie pogodowym w Warszawie i zapowiedziało podwyższony stan gotowości.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie poinformowało właśnie o alarmie pogodowym w stolicy. Zapewnia, że służby są postawione w gotowości. 

Burze w Warszawie

W czwartek przez Polskę przetoczy się front chłodny, za którym napłynie powietrze 15 st. Celsjusza chłodniejsze od tego, które napływa przed frontem. Rozwiną się burze, miejscami silne, a po przejściu frontu pojawi się porywisty, chłodny wiatr. 

Nagła zmiana pogody nastąpi między 17 a 22. Przechodzącym burzom będą towarzyszyć intensywne opady deszczu, grad do 2-4 cm oraz gwałtowny wiatr.

W porywach może osiągać nawet 90-105 km/h, więc należy unikać parkowania pod drzewami, a z balkonów usunąć przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Po przejściu frontu wiatr skręci na północno-zachodni, nadal okresowo umiarkowany, zaś temperatura spadnie do 12-16 stopni Celsjusza. Gwałtownie zacznie rosnąć ciśnienie.

Alarm pogodowy w Warszawie

MPWiK ogłosiło w związku z nagłym załamaniem pogody i zapowiadanymi burzami w Warszawie alarm pogodowy. W Warszawie prognozowane są burze z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie nawet do 40 mm.

Zjawiskom takim często towarzyszy zatykanie się odpływów studzienek przez nieczystości oraz liście, drobne gałęzie, trawę czy śmieci. W rezultacie oznacza to możliwość pojawia się lokalnych zalewisk i podtopień

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, w stan gotowości zostały postawione dodatkowe ekipy Pogotowia Kanalizacyjnego - informuje MPWiK.

Jednostka prosi również warszawiaków o zgłaszanie zauważonych zalewisk i podtopień. Dodaje, że sygnały od mieszkańców są cenna i pozwalają na niezwłoczne podjęcie działania. 

Zgłoszenia można dokonać pod bezpłatnym, czynnym całą dobę numerem telefonu 994 lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej

Podobną informację podaje stołeczny urząd miasta. Urzędnicy informują, że mieszkańcy, którzy zauważą w swojej okolicy, że burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, powinni skontaktować się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb - informuje ratusz.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Warszawiacy coraz częściej wpadają pod tramwaje. Motorniczy wiedzą, dlaczego. Wstrząsające wideo

Więcej o: