Ktoś ukradł właz do studzienki. Trasa zablokowana, bo drogowcy nie mogą znaleźć nowej klapy

Niezła szopka na trasie Prymasa Tysiąclecia i S8. Miejskie służby nie poradziły sobie z prostym zadaniem. Od ponad 10 godzin nie są w stanie zamontować nowego włazu do otwartej studzienki na jednym z pasów jezdni. Kierowcy utknęli w gigantycznym korku.

Gorączkowe poszukiwania nowego włazu trwają od północy. Wtedy na trasie pojawiła się policja, żeby zabezpieczyć otwartą studzienkę. Według drogowców, ktoś ukradł stary właz.

Jak informuje Tvnwarszawa.pl, funkcjonariusze do rana dwukrotnie informowali o awarii miejskiego inżyniera ruchu. Co urzędnik zrobił dalej ze zgłoszeniami? Tego nie wiadomo. Drogowcy na miejscu pojawili się dopiero o godzinie 8 rano, kiedy korek na trasie Prymasa Tysiąclecia i S8 sięgał aż Żoliborza (jadąc w kierunku Dworca Zachodniego).

Na pomoc przyjechali wodociągowcy

Po przyjeździe drogowców nadzieje na zamontowanie nowego włazu szybko stopniały. Robotnicy ustawili jedynie barierki i znak, żeby zjechać na drugi pas jezdni i... odjechali.

Kiedy służby przerzucały się zgłoszeniami, na odsiecz przyjechali wodociągowcy. Niestety właz, który przywieźli, był za mały. Podobnie jak dwa następne dowiezione przez kolejne ekipy.

Jak informuje Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich, sprawa została przekazana do konserwatora studzienek. Ten dopiero w nocy ma zamontować nowy właz. Dopytywana. dlaczego ponad 10 godzin zajął im przyjazd na interwencję, stwierdziła, że informacja o awarii dotarła do nich dopiero o godzinie 7 rano.

Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: