Gwałciciel atakował w Ogrodzie Saskim. Są 4 poszkodowane, ale może być ich więcej

W Ogrodzie Saskim i w okolicach placu Defilad w Warszawie atakował gwałciciel. Mężczyzna w biały dzień zaatakował cztery kobiety. Jedną zgwałcił, drugą zmusił do innej czynności seksualnej. Policji udało się ująć mężczyznę, ale podejrzewa się, że ofiar mogło być więcej.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że policja ujęła mężczyznę, który grasował w Warszawie i atakował kobiety. Do ataków doszło w minioną sobotę między godziną 6 a 10. Zboczeniec swoje ofiary wypatrzył w Ogrodzie Saskim i na placu Defilad, w parku od strony ulicy Świętokrzyskiej.

Gwałt i inne czynności seksualne

Policji udało się ustalić, że ofiarami gwałciciela - 26-letniego Kamila W. - były cztery kobiety w wieku od 21 do 47 lat. 26-latek wybierał je przypadkowo, zaczepiał, idąc chodnikiem.

Jedna z nich została zgwałcona oraz okradziona - napastnik zabrał jej portfel. Poszkodowana trafiła do szpitala. Druga kobieta została zmuszona do innych czynności seksualnych. Mężczyzna groził jej, że jeśli nie zrobi tego, czego od niej żąda, zabije ją. Dwie pozostałe kobiety Kamil W. próbował zgwałcić. 

W Ogrodzie Saskim grasował gwałciciel

Wszystkie cztery poszkodowane natychmiast zgłosiły się na komisariat. Gdy policjanci otrzymali pierwsze zawiadomienie, od razu udali się na miejsce zdarzenia - w okolice Ogrodu Saskiego. 

Poszukiwania były dramatyczne, bo w czasie gdy funkcjonariusze szukali sprawcy, na komendę zgłaszały się kolejne kobiety, które mówiły o tym, że zostały w tej okolicy zaatakowane. Na szczęście mężczyznę udało się zatrzymać jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i dostał tymczasowy areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policja informuje jednak, że biorąc pod uwagę to, w jaki sposób i jak szybko atakował mężczyzna, można podejrzewać, że Kamil W. skrzywdził więcej osób. Funkcjonariusze apelują, aby kobiety, które padły ofiarą podobnych przestępstw w okolicy Ogrodu Saskiego lub placu Defilad, zgłaszały się na Komendę Rejonową Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.

Jesteś świadkiem niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Pędzi na czerwonym i przez przejście dla pieszych. A tam kobieta z dwójką dzieci [WIDEO]

Więcej o: