Gwałciciel w centrum stolicy. W biały dzień zaatakował cztery kobiety

Policja zatrzymała 26-latka, który w biały dzień w centrum Warszawy zaatakował cztery kobiety. Dwie z nich zgwałcił - ustalił serwis Metrowarszawa.pl.

Do ataków doszło w minioną sobotę między godziną 6 a 10. Zboczeniec swoje ofiary wypatrzył w Ogrodzie Saskim i na placu Defilad, w parku od strony ulicy Świętokrzyskiej.

Ofiary 26-letniego Kamila W. miały od 24 do 47 lat. Jedną kobietę zgwałcił i okradł z portfela. Poszkodowana trafiła do szpitala. Drugą ofiarę – jak informują śledczy – doprowadził przemocą do innej czynności seksualnej. Pozostałe dwie kobiety usiłował zgwałcić.

Gorączkowe poszukiwania

Każda z ofiar od razu po ataku wzywała policję. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili rysopis sprawcy. Trwała walka z czasem, bo Kamil W. mógł zaatakować kolejne kobiety.

Udało się go zatrzymać tego samego dnia, niedaleko miejsca jednego z ataków. Mężczyzna usłyszał zarzuty i dostał tymczasowy areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzuty popełniania sześciu przestępstw, w tym: usiłowania zgwałcenia dwóch kobiet oraz grożenia jednej z nich pozbawieniem życia; zgwałcenia kolejnej kobiety oraz dokonania na jej szkodę rozboju; a także doprowadzenia kolejnej pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej - tłumaczy Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak dodał, Kamil W. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że zrobił to pod wpływem alkoholu.

Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: