Nastolatki znęcały się nad ptakiem. Przykleiły gołębia z wbitym widelcem do ściany

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak nastolatki znęcają się nad gołębiem. Od razu zainterweniowała organizacja charytatywna, która walczy o prawa zwierząt. Sprawa została zgłoszona na policję.

W poniedziałek po sieci zaczęło krążyć nagranie, na którym widać, jak troje dzieci znęca się nad gołębiem. Nagranie jest tak drastyczne, że z większości serwisów zostało już usunięte ze względu na naruszenie regulaminu. 

Nastolatki miały znęcać się nad gołębiem

Na filmie widać, jak nastolatki przyklejają, najprawdopodobniej martwego już, ptaka do ściany murku taśmą klejącą. W szyję gołębia wbity jest plastikowy widelec. Do zdarzenia miało dojść w okolicach galerii handlowej Złote Tarasy.

Sprawa nabrała rozgłosu, kiedy na Facebooku pojawił się post pani Oliwii. Umieściła zdjęcia wizerunków nastolatków i napisała, że umieszcza ten wpis, bo nie rozumie jak dzieci mogą wymyślać sobie tak barbarzyńskie zabawy. "Po prostu brak słów" - pisze kobieta. 

Z informacji, które podaje pani Oliwia, użytkownikom Facebooka udało się również ustalić kim są osoby uwiecznione na nagraniu oraz do jakich szkół chodzą. 

Sprawą zajęło się OTOZ Animals

Informacja o zdarzeniu dotarła również do warszawskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Jej pracownicy poinformowali o tym na oficjalnym Facebooku. 

Dostaliśmy dziś [w poniedziałek - przyp. red.] niepokojące zgłoszenie o bulwersującym zachowaniu warszawskich nastolatek, które zostało uwiecznione na poniższym filmie [nagranie usunięte - przyp. red.] - napisało OTOZ Animals Warszawa w poście. 

Organizacja poinformowała również, że złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na policję i wystąpi w charakterze pokrzywdzonego. 

Policja potwierdza tę informację. Nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy komendy w warszawskim Śródmieściu, mówi, że sprawa trafiła do wydziału ds. nieletnich.

Na nagraniu widać, że to są osoby około czternastoletnie - mówi nadkom. Szumiata. 

Konkretna kwalifikacja tego czynu nie jest jeszcze możliwa, ponieważ nieznane są szczegóły - zostaną one ustalone w toku postępowania. Nadkomisarz dodaje, że powaga czynu będzie zależała między innymi od tego, czy ptak został przez dzieci zabity, czy znaleziony już martwy. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Odwiedziliśmy koci szpital. Personel pokazuje nam inkubatory, a w jednym ten mały kotek

Więcej o: