Kandydat PSL na prezydenta Warszawy chce obłożyć Pałac Kultury mchem. Żeby "pochłaniał ten cały syf"

Pałac Kultury i Nauki inspiruje polityków. Jedni chcą stworzyć wokół niego ogromy park, inni obłożyć go mchem. Z takim pomysłem wyszedł Jakub Stefaniak, kandydat PSL na prezydenta Warszawy.

Na Pałac Kultury i Nauki było już wiele pomysłów. Jedni chcieli stworzyć wokół niego ogromny park, inni chcieli, żeby przypominał architekturę rodem z Singapuru. 

Mech na Pałacu Kultury

Jakub Stafaniak, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, też ma swoją wizję Pałacu Kultury i Nauki. W rozmowie z Radiem Zet powiedział, że budynek powinien zostać pokryty mchem. 

Polityk nie jest zwolennikiem zburzenia Pałacu Kultury, ponieważ byłoby to zbyt kosztowne. Uważa, że znacznie lepiej byłoby wykorzystać go do innych celów. 

Powinien zostać obłożony mchem i służyć jako kurtyna antysmogowa - powiedział Jakub Stefaniak w rozmowie z radiem. 

Polityk PSL uważa, że Pałac Kultury powinien zostać obłożony mchemPolityk PSL uważa, że Pałac Kultury powinien zostać obłożony mchem Grafika: Arkadiusz Gadaliński

Dodał, że rozwiązanie to jest już stosowane w wielu innych miejscach w Polsce i zagranicą. Wytłumaczył, że chodzi o specjalny rodzaj mchu, który, jak mówi kandydat, "pochłania ten cały syf". Zaznaczył, że wystarczyłoby pokryć nim jedynie część elewacji.

Park i targ slow food

Odniósł się również do pomysłu stworzenia wokół PKiN Parku Centralnego - pomysłu, w którym mocno wierzy Jan Śpiewak oraz ponad 23 tysiące warszawiaków, którzy dotychczas podpisali stworzoną przez niego petycję. 

Zdaniem Stefaniaka taka forma zieleni wokół pałacu Kultury nie jest realna. Uważa jednak, że park powinien się tam znaleźć, ale w znacznie mniejszej skali. Polityk dodał również, że w tej okolicy powinien pojawić się targ slow food, na którym oferowane byłby zdrowe produkty w konkurencyjnych cenach. 

Stefaniak mówi, że to dobra opcja dla seniorów, których często nie stać na produkty dobrej jakości. Nie wyklucza, że taki targ mógłby być wspierany finansowo przez miasto. 

Jakub Stefaniak jest byłym dziennikarzem , a obecnie rzecznikiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pod koniec maja ogłoszono, że będzie startował na stanowisko prezydenta Warszawy. 

Czy uważasz, że Pałac Kultury powinien zostać antysmogowym mchem? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Sto lat!", "Upadku!", "Żeby nikt go nie wysadził!". Warszawiacy składają życzenia Pałacowi Kultury [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (33)
Jakub Stefaniak chce obłożyć Pałac Kultury mchem
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 41 razy 15

  Facet odleciał. W Lublinie, z którego pochodzi, niech sobie KUL mchem obkłada. PKiN to zabytek i wara od niego.

 • tytus.k

  Oceniono 19 razy 15

  Łoptyk? (oni budujom, ja to mchem łoptykom".

 • Oceniono 17 razy 13

  Paproci tylko brakuje byłaby Warszawa z mchu i paproci, ale w sumie to nie pasuje bo muchomorek nie żyje a żwirek mieszka na Żoliborzu

 • braksensu2017

  Oceniono 11 razy 11

  Naprawdę Pałac Kultury jest największą bolączką Warszawy? Nie sądzę. Zamiast mchu na zewnątrz mógłby ktoś zainteresować się mchem porastającym Salę Kongresową - ile to już lat trwa ten nieszczęsny remont?

 • ajr-on

  Oceniono 21 razy 9

  PSL wystawia na arenę klauna, byłego dziennikarza ze spalonego dziennika.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 11 razy 9

  Wygląda jak kaktus z Minecrafta.

 • guru133

  Oceniono 23 razy 5

  Jak widać mech zakiełkował w pustej czaszce chłopiny.

 • anka.pano

  Oceniono 21 razy 5

  Na szczęście jest nikim, a jego krótka kariera skończy się wraz z odejściem PSL do lamusa. Bez takich, obrażających miasto, "syfu" będzie mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX