Nowy stadion Skry. Miasto szuka projektanta

Stołeczny ratusz poinformował, że ogłosi konkurs na przygotowanie koncepcji modernizacji stadionu Skry.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie zaplecze treningowe wraz ze strefą rekreacyjną. Docelowo w tym miejscu ma powstać nowoczesny stadion lekkoatletyczny, na którym będą mogły być rozgrywane Mistrzostwa Europy i Świata.

- Podział realizacji inwestycji na dwa etapy pozwoli szybciej przywrócić obiekt mieszkańcom i warszawskim sportowcom. Należy podkreślić, że drugi etap inwestycji, modernizacja stadionu głównego będzie bardziej skomplikowana, dlatego też realizując wszystko razem spowolnilibyśmy cały proces – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Docelowo chcemy, aby teren Skry otworzył się na Pole Mokotowskie i razem z nim stanowił spójną całość, która posłuży nie tylko wyczynowym sportowcom, ale wszystkim mieszkańcom – mówi Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy

Specjalne jury

Szczegółowe warunki konkursu zostaną ogłoszone do końca przyszłego tygodnia. Termin składania prac został wyznaczony na przełom września i października.

Nadesłane projektu oceni specjalne jury. W jego skład wchodzą m.in.: przedstawiciele miasta, architekci, sportowcy oraz przedstawiciele związków sportowych.

Jak informuje ratusz, autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 70 tysięcy złotych oraz zostanie zaproszony do negocjacji na podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej.

Wyniki konkursu poznamy pod koniec października tego roku.

Jaki jeszcze obiekt sportowy wymaga remonty? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Boks w habicie. Zakonnice w bardzo oryginalny sposób zbierają na remont domu dziecka

Więcej o: