Kłótnia o koguty w Łomiankach. "Prosimy o uciszenie ptactwa! To niezgodne z regulaminem"

Mieszkańcy jednej miejscowości w gminie Łomianki mają problem z kogutami sąsiadów. "Pieją cały dzień (...). To niezgodne z regulaminem" - skarżą się na kartce. Właścicielka ptactwa odpowiedziała im szybko i bezbłędnie.

W grupie zrzeszającej mieszkańców Łomianek i okolic pojawił się ciekawy post. Jedna z mieszkanek Dziekanowa Leśnego w gminie Łomianki podzieliła się zdjęciem kartki, którą dostała od sąsiadów z pobliskiej ulicy. Poszło o to, że koguty pieją.

Koguty w Łomiankach pieją

Państwa kogut piejący przez cały dzień od wczesnych godzin porannych jest sporą uciążliwością dla sąsiadów z ul. Sienkiewicza - zaczyna osoba, która napisała kartkę. 

Kartka została napisana, ponieważ oburzeni pianiem mieszkańcy nie mogli skontaktować się z właścicielami kogutów. 

Wielokrotnie próbowaliśmy się do Państwa dodzwonić, ale domofon nie działa - mówią.
Prosimy o uciszenie ptactwa! Jest to niezgodne z regulaminem gminy - kończą. 

Moje koguty budzą się po ciszy nocnej

Zdjęcie kartki z wiadomością umieściła w grupie właścicielka "ptactwa, które należy uciszyć" - pani Paulina. Zrobiła to, aby odpowiedzieć oburzonym sąsiadom i wyjaśnić sytuację. 

Na terenie całej Polski cisza nocna trwa od 22-6, a moje koguty budzą się o 6:30-7 - napisała pani Paulina. 

I dodała, że oznacza to, że nie łamie żadnych zasad regulaminu gminy. "Dziekanów Leśny to wieś, a jak wieś to kury były, są i będą" - pisze. Wypomina też, że ma nadzieję, że autorzy kartki z wiadomością są równie oburzeni szczekającymi na okolicznych ulicach psami. 

Właścicielka spokojnie tłumaczy również, że jedynym sposobem na "uciszenie ptactwa" jest zabicie go, a tego w żadnym wypadku nie zamierza robić. Okazuje się, że pani Paulina nie hoduje kur na rosół, a na wystawy. 

Mam nadzieje że nie będzie więcej skarg na moje kurki, jedyne co mogę zrobić, to zaprosić państwa na wystawę drobiu ozdobnego - kończy odpowiedź pani Paulina.

Kłótnia o koguty w Łomiankach. 'Prosimy o uciszenie ptactwa! To niezgodne z regulaminem'Kłótnia o koguty w Łomiankach. 'Prosimy o uciszenie ptactwa! To niezgodne z regulaminem' Fot. Facebook / Łomianki

Jesteś świadkiem nietypowego lub niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Przez dom Róży przewinęło się co najmniej kilkanaście małych jeżyków

Więcej o: