Jan Śpiewak kandydatem na prezydenta Warszawy. Poparł go Adrian Zandberg i Barbara Nowacka

To już pewne. Jan Śpiewak, były prezes stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, będzie startował na prezydenta Warszawy. Jest wspólnym kandydatem Inicjatywy Polskiej Pauliny Piechny-Więckiewicz, partii Razem i stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa, którego jest założycielem.

Jan Śpiewak już od dłuższego czasu informował, że to bardzo prawdopodobne, że będzie kandydował w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy. W poniedziałek potwierdził tę informację.

W walce o prezydencki stołek wesprą go Adrian Zandberg, lider partii Razem oraz Paulina Piechna-Więckiewicz i Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej. 

Śpiewak od kilku dni intensywnie promuje swój projekt Parku Centralnego, który spotkał się z dużym entuzjazmem warszawiaków. W tej chwili kandydat na prezydenta stolicy zbiera podpisy pod petycją, którą chce złożyć na biurku Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zieleń, walka z korupcją

Mimo że na placu Defilad funkcjonuje już plan zagospodarowania przestrzennego, Śpiewa przekonuje, że wszystko jest możliwe. - Skoro możliwe było, aby oddać dwie działki na pl. Defilad i zmienić plan zagospodarowania tak, żeby mafia mogła tam zbudować wieżowce, to dlaczego nie można zmienić całkiem planu i zrobić coś, co będzie dla mieszkańców i czego mieszkańcy chcą - mówił Metrowarszawa.pl Śpiewak.

Plac Defilad - pomysły na zagospodarowaniePlac Defilad - pomysły na zagospodarowanie materiały prasowe

Jak dodaje, pierwszym krokiem jest petycja do Hanny Gronkiewicz-Waltz, potem poddanie pomysłu pod głosowanie w Radzie Miasta.

Na czym jeszcze chce się skupić koalicja w swojej kampanii? Wśród głównych filarów wspólnego programu znajdą się m.in. rozwój usług publicznych i zieleni miejskiej, walka z korupcją oraz obniżanie kosztów życia w stolicy. Szczegóły programu wyborczego poznamy w tym tygodniu. 

Jan Śpiewak w rozmowie z Metrowarszawa.pl mówi, że walki o prezydenturę nie stoczy dla samej walki. - Oczywiście, że myślę o drugiej turze - przekonuje Śpiewak. Mówi, że Adrian Zandberg wsparł go, ponieważ mają wspólny program i wartości. 

Jan Śpiewak i Miasto Jest Nasze

Jan Śpiewak założył stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które również będzie brać udział w wyborach prezydenckich. Co ciekawe, jak zauważyła "Stołeczna", onformacja o porozumieniu Śpiewaka z Nowacką i partią Razem wyciekła w dniu, w którym Miasto Jest Nasze i jego partnerskie stowarzyszenia miały ogłosić trzy nazwiska osób, które wystartują w wewnętrznych prawyborach aktywistów, mających wyłonić ich kandydata na prezydenta Warszawy.

Po rozstaniu z MJN Jan Śpiewak stworzył własne stowarzyszenie - Wolne Miasto Warszawa. Konferencja, na której zostanie oficjalnie  ogłoszona kandydatura Jana Śpiewaka, odbędzie się we wtorek. 

Bez komentarza

Niedługo trzeba było czekać na reakcje środowiska politycznego i dziennikarskiego na informację o koalicji.

Śpiewak komentuje krótko: To są bzdury, nie poprę Patryka Jakiego w II turze. Oddam nieważny głos. Strach Platformy Obywatelskiej ma wielkie oczy, ale faktycznie mają się czego bać. 

Co sądzisz o kandydaturze Jana Śpiewaka? Zagłosowałbyś na niego? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Już wkrótce rozpocznie się budowa. Na warszawiaków czeka niespodzianka

Więcej o:
Komentarze (182)
Jan Śpiewak kandydatem na prezydenta Warszawy. Poparł go Adrian Zandberg i Barbara Nowacka
Zaloguj się
 • 13sw

  Oceniono 96 razy 46

  Chłop się skompromitował już obwąchiwaniem z Kukizem. Skoro komuś brakuje nawet takiej wyobraźni, by nie babrać się w gó...., by nie zaśmierdnąć, to znaczy że się nie nadaje na prezydenta Warszawy.

 • pdppdp

  Oceniono 84 razy 36

  Smutne, że ludzie skądinąd inteligentni, tacy jak Nowacka czy Zandberg, z uporem godnym lepszej sprawy robią za pożytecznych idiotów.

 • kanonia1939

  Oceniono 71 razy 33

  Nowacka i Zandberg - postanowili oddać PISowi Warszawę?

 • kontonagazeta001

  Oceniono 54 razy 30

  Nie zagłosuję na Śpiewaka na pewno. To też bardzo zmienia moją bezkrytyczną do tej pory sympatię dla Nowackiej i Zandberga. Duże rozczarowanie, mocne podważenie zaufania, to wiele zmienia ... :|

 • emilly_davisson

  Oceniono 64 razy 30

  Czy Jan Śpiewak kiedyś normalnie pracował, czy jest od zawsze społecznikiem

 • klara551

  Oceniono 59 razy 25

  Na bezrybiu i pan Śpiewak rybą pp Zandberg i Nowacka? Nie wyszło temu panu ze zmiana hasła z "Miasto jest nasze " na miasto jest moje i szuka nowej okazji. Ośmiesza się z projektami petycji do aktualnej prezydent Warszawy na kilka miesięcy przed wyborami. Fałszywie brzmi śpiew tego śpiewaka.Kolejny pieczeniarz z poparciem planktonu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX