18-latek stanął w obronie kobiety, brutalnie go pobili. Wstrząsające nagranie z centrum Warszawy

Kilkanaście kopniaków w głowę, obijanie pałką teleskopową i celowanie z broni. Na Chmielnej pobito 18-latka, który stanął w obronie kobiety wyzywanej przez napastnika. Policja opublikowała wizerunek sprawców i prosi o pomoc w ich znalezieniu.

Po kilku tygodniach od zdarzenia policja opublikowała wizerunek sprawców. 30 marca Mateusz L. nad ranem razem z kolegą szedł ulicą Chmielną. W pewnym momencie usłyszał, jak inny mężczyzna ubliża – jak się później okazało – swojej partnerce.

18-latek zwrócił uwagę przechodniowi. Po krótkiej wymianie zdań doszło do szarpaniny. Mateusz kilkoma ciosami został powalony na ziemię. Jeden z oprawców 13 razy kopnął go w głowę, a drugi zbój w tym samym czasie uderzał chłopaka pałką teleskopową.

Mimo ogromnej ilości ciosów, 18-latek stanął na nogi i dalej bił się z napastnikami. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął broń i zaczął celować w Mateusza, a drugi ponownie uderzał go w głowę pałką teleskopową.

Szukają sprawców

Kilka godzin po bójce, chłopak zgłosił się do śródmiejskiej policji. Jeśli ktoś rozpoznaje osoby uchwycone na nagraniu z monitoringu, może o tym poinformować policją dzwoniąc na numer 22 603 91 28 lub wysyłając wiadomość na adres krp1warszawa@policja.waw.pl.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub w jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: