Dramatyczny wypadek na Targówku. W dziewczynkę na hulajnodze wjechała ciężarówka

Na warszawskim Targówku doszło do dramatycznego wypadku. W dziewczynkę przejeżdżającą przez przejście dla pieszych na hulajnodze wjechała ciężarówka. Dziecko trafiło do szpitala w stanie ciężkim.

Jak podaje Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji, do zdarzenia doszło około godziny 15 przy ulicy Kondratowicza, na wysokości numeru 20.

- Dziewczynka w wieku ok. 10 lat była reanimowana na miejscu. W stanie ciężkim została przewieziona do szpitala - dodaje Brodowska.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku. Funkcjonariusze podali, że kierowca ciężarówki był trzeźwy. 

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (64)
Targówek. W dziewczynkę na hulajnodze wjechała ciężarówka
Zaloguj się
 • bodzio24680

  Oceniono 42 razy 24

  Jestem kierowcą, pieszym, rowerzystą, rodzicem dziecka jeżdżącego hulajnogą. Codziennie, jadąc samochodem myślę głównie o tym żeby nie potrącić kogoś, kto szybko wiedzie na przejście dla pieszych. Niestety nawet czujność nie pomaga. Póki co mam za sobą tylko ostre hamowania. Mój rekord to dwa skrzyżowania w odstępie ok 1 min.: zielone światło, skręt w prawo, zatrzymuję się, przepuszczam pieszych, ruszam i nagle przed samą maską mam rowerzystę, sekundę wcześniej nie było go w zasięgu wzroku. Z tymi na ścieżkach rowerowych nie jest lepiej - kierowca skręcający w prawo, czuje się tak jakby skręcał ze środkowego pasa. Rowerzyście nawet do głowy nie przyjdzie żeby zwolnić przed skrzyżowaniem. To powinno być jakoś rozwiązane sygnalizacją świetlną.

 • susenka

  Oceniono 47 razy 11

  W rozumieniu przepisów o dopuszczeniu pojazdów do ruchu hulajnogi nie mogą być używane na jezdni, bo nie są pojazdami i podobnie jak rowery powinny być prowadzone przez przejścia dla pieszych

 • wojtekbajer

  Oceniono 23 razy 11

  Samochód to może wjechać w kałużę a nie w dziewczynkę. Dziewczynkę to on może potrącić.

 • alex.wawa

  Oceniono 8 razy 6

  Na tym odcinku Kondratowicza wszystkie przejścia są z sygnalizacją. Kto miał zielone ? Czy ciężarówka skręcała na jakimś lewo czy prawo skręcie ? Czy dziewczynka przejeżdżała przez pasy czy po ścieżce rowerowej ? Bez takich danych to można sobie gdybać co, kto, i czyja wina.

 • wagadudu

  Oceniono 11 razy 3

  Hmm... Albo wtargnęła albo nie zauważyl, bo to skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i jest sygnalizacja. Niestety, rowerzyści, rolkarze i inni hulajnogowcy myślą, że ich przepisy nie obowiązują. Rodzice też nieźli kretyni - wczoraj o malo nie wjechalem rowerem w jakiegoś kilkuletniego bachora na rowerku, który jechał pod prąd na przejeździe dla rowerów na skrzyżowaniu. A mamuśka-rozpłodowiec bezrefleksyjnie idzie obok z kolejnym narybkiem w wózku, zamiast kazać starszemu przygłupowi jechać po chodniku, a nie po ścieżce.

 • wojvimat

  Oceniono 24 razy 2

  no i znowu to samo smarkata wtargnęłą na jezdnię nie wiedząc jaka jest droga hamowania ciężkiego samochodu ale oczywiście najłatwiej obwiniać kierowcę

 • smiki48

  Oceniono 20 razy 2

  piesi nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. prawo jest jednoznaczne. Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
  I mało kto rozumie ten zapis. Najpierw pieszy ma zachować szczególną ostrożność. Następnie jest mowa o pieszym znajdującym się NA przejściu dla pieszych. Na przejściu, a nie w pobliżu przejścia. A co to jest szczególna ostrożność, reguluje art. 2 pkt.22)
  szczególna ostrożność –ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w
  stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie;

 • gonzoe

  Oceniono 1 raz 1

  Na jakim Targówku??? Ulica Kondratowicza przebiega przez Bródno i Zacisze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX