iTaxi przejmuje kursy na Lotnisku Chopina oraz dwóch warszawskich dworcach

iTaxi będzie obsługiwać Lotnisko im. Chopina oraz Dworzec Centralny i Zachodni w Warszawie. Oznacza to, że zarówno na terminalu, jak i przed dworcami będą teraz stały taksówki z oznaczeniem firmy.

O wygranym przetargu na przejazdy firma iTaxi poinformowała w oficjalnym komunikacie. 

iTaxi na lotnisku i dworcach w Warszawie

Firma taksówkarska będzie obsługiwać zarówno warszawskie Lotnisko im. Fryderyka Chopina, jak i dwa duże dworce w Warszawie - Centralny i Zachodni. 

Zależy nam, aby [klienci biznesowi - przyp. red.] mieli nie tylko możliwość szybkiego zamówienia przejazdu z poziomu jednej aplikacji w różnych miastach, ale również żeby taksówki - na terenie głównych węzłów komunikacyjnych - już na nich czekały - mówi prezes iTaxi Jarosław Grabowski.

Taksówki iTaxi przed Dworcem Centralnym i Dworcem Zachodnim pojawiły się już 1 czerwca. Jeśli chodzi natomiast o terminale przylotów Lotniska Chopina, to auta iTaxi będą tam stały od 1 sierpnia 2018 roku.

Taksówki iTaxi 

iTaxi działa na rynku taksówkarskim od ponad 5 lat. To polska aplikacja, za pośrednictwem której można zamówić transport. Firma działa nie tylko w Warszawie. Jej taksówki można znaleźć w ponad 150 miastach w całej Polsce, np. Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu. 

Płatności pobierane są zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i gotówkowo czy za pośrednictwem terminali płatniczych.

Spotkała cię nieprzyjemna sytuacja w warszawskiej taksówce? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (22)
iTaxi na Lotnisku Chopina oraz na Dworcu Centralnym i Zachodnim
Zaloguj się
 • rakonbad

  Oceniono 8 razy 4

  Ogólnie rzecz biorąc jestem negatywnie nastawiony do tego, aby jedna firma miała monopol na wożenie ludzi pomiędzy najważniejszymi punktami komunikacyjnymi w mieście. Z drugiej strony jednak akurat w moim przypadku muszę przyznać, że iTaxi to jedyna firma taksówkarska, z której usług korzystam dość często i jeszcze nigdy nie trafiłem na oszusta.

  Jeśli utrzymają obecny poziom usług i w miarę przystępne ceny to będę bardzo pozytywnie nastawiony do tej zmiany.

 • xynat

  Oceniono 20 razy 4

  Rozumiem, że żadna inna taksówka nie ma prawa zatrzymać się "przy słupku TAXI" w tych miejscach. Nienawidzę kumoterstwa. Czasem bywam w Warszawie, podajcie mi numer jakiejś uczciwej i niedrogiej korporacji abym mógł zamówić taksówkę z pominięciem tej skorumpowanej sitwy. Nikt nie może zakazać innym kierowcom zatrzymać się na parkingu pod dworcem aby zabrać moje szanowne 4 litery.

 • Robert Grzybiński

  Oceniono 11 razy 1

  Wygląda na to, że lotnisko znalazło wygodny sposób na dorobienie sobie: zażądało haraczu o firm taksówkarskich. Ale być może jest w tym jakaś dobra strona: a nuż iTaxi nie będzie uczestniczyć w powszechnym (podobno 90% aut) dostukiwaniu impulsów do licznika.

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 2 razy 0

  bo dotychczasowym korporacjom obsługującym w/w miejsca przestało kalkulować się płacenie ogromnych sum za stałą tam obecność dlatego nie walczyły na kasę z nowym obsługującym.
  To tylko kwestia bilansowania się kosztów. Za stały postój pod Centralnym trzeba płacić po kilkaset tysięcy złotych.

 • kasia.andzia

  Oceniono 27 razy -3

  itaxi nie ma oklejonych taksówek, różne korporacje dla nich jeżdżą, tak więc ciężko będzie rozróznić ich samochody. A tak apropo w czasach UBERA kto jeszcze jeździ taksówkami?

 • Piotr C

  Oceniono 18 razy -8

  Nie ma i nie moze byc lotniska Chopina, bo za czasow Chopina nie bylo samolotow. Jest lotnisko Warszawa-Okęcie im. Fryderyka Chopina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX