Podał się za policjanta, zmanipulował kobietę. Wrzuciła do kosza na śmieci 200 tys. zł

Policjanci poszukują osób, które w kwietniu tego roku oszukały kobietę. Jeden z nich podał się za policjanta i przekonał ją, żeby wrzuciła do kosza na śmieci w Warszawie rzeczy o wartości 200 tys. zł. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek podejrzanych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w kwietniu przy Alejach Jerozolimskich 50 nieopodal wejścia do dworca kolejowego Śródmieście.

Pomogła w zatrzymaniu przestępców

Jak podaje policja ze Śródmieścia, mieszkanka Łomianek została w rozmowie telefonicznej zmanipulowana przez mężczyznę podającego się za policjanta. Zgodnie z poleceniem w umówionym miejscu, przy Al. Jerozolimskich w stolicy, wrzuciła do kosza na śmieci pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 200 000 złotych.

Jak wytłumaczył "policjant", miało to rzekomo zapobiec stracie przez nią pieniędzy i kosztowności. Mężczyzna przekonał ją również, że jej działanie pomoże w zatrzymaniu przestępców.

Kamera monitoringu

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali jednego z podejrzanych, który podjął paczkę. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek pozostałych dwóch osób mogących mieć związek z tym przestępstwem.

Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach kobietę i mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.

Informacje można przekazać dzwoniąc na numer 22/ 60 360 06 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Lub ofiarą oszustwa w Warszawie? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o:
Komentarze (31)
Podał się za policjanta, zmanipulował kobietę. Wrzuciła do kosza na śmieci 200 tys. zł
Zaloguj się
 • el_bigos

  Oceniono 20 razy 14

  Tyle się o tym mówi, pisze, a nadal znajdują się naiwniacy. Jak to możliwe??

 • Mr M

  Oceniono 17 razy 11

  Wszyscy jadą po tej kobiecie, że głupia, sama sobie winna, nie zasługuje na tyle pieniedzy itp. A was przeroslo przeczytanie artykułu ze zrozumieniem. Oszust zostal złapany na gorącym uczynku, w chwili podejmowania paczki. Pani prawdopodobnie porozumiala się z policja i pomogla w ujęciu oszusta. Jeśli zatem uwazacie, ze ze wzgledu na glupote czlowiek nie zasługuje na majątek, to mozecie tej pani zrobic przelew swoich oszczędności ;)

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 6

  Media informują o różnych przekrętach niemal codziennie,ale do niektórych osób to nie dociera.Zawsze więc będą "lewi" wnuczkowie,policjanci,księża,amber goldy.

 • czarek3333

  Oceniono 15 razy 3

  Jak ktoś jest tak głupi ze daje kase obcemu to nie jest godzien jej mieć widocznie ,,,,,

 • macwies

  Oceniono 2 razy 2

  policja powinna zacząć sprawę od banku. Z reguły takie przestępstwa zaczynają się od wypłaty z konta. Niby skąd przestępcy mają wiedzę o stanie finansów ofiary?

 • xyz876

  Oceniono 2 razy 2

  Potraficie czytać ze zrozumieniem tekst, który komentujecie ?
  Cyt. "Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali jednego z podejrzanych, który podjął paczkę."
  Oznacza to, że kobieta współpracowała z policją, która zastawiła pułapkę na oszustów. I nie straciła swoich oszczędności.

 • freeelance

  Oceniono 2 razy 2

  Ewidentna wina PO. Przez osiem ostatnich lat wzbudzili w społeczeństwie zaufanie do Państwa (i do policji), nie zadbawszy przy tym o działania prewencyjne wobec zwykłej głupoty.

 • Oceniono 4 razy 2

  Ja wiem kto to jest ale powiem jak wrócisz się do kosza na śmieci w Wąchocku przy ulicy Grzybowej 5 300 000 zł

 • wlkp88

  Oceniono 4 razy 2

  MACIE CZAS I MIEJSCE MOZNA INNE KAMERY PRZESLEDZIC .Czas logowania z telefonow komorkowych z danej minuty w tym miejscu ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX