Z nieba leje się skwar, a oni zostawili psa w samochodzie i... poszli na kawę

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zamkniętym w rozgrzanym samochodzie psie. Jego właściciele zostawili go i poszli na kawę. Straż miejska apeluje do właścicieli zwierząt o rozsądek.

Samo południe, upalny majowy dzień. Patrol straży miejskiej otrzymuje zgłoszenie o psie przebywającym w zamkniętym samochodzie. 

Pies w rozgrzanym samochodzie

Sytuacja miała miejsce na ul. Siennickiej, na terenie Pragi-Południe. Według osoby, która zgłosiła sytuację - zwierzę przebywało w nagrzanym samochodzie "od dłuższego czasu". Gdy Ekopatrol zjawił się na miejscu, od razu zaczął szukać właścicieli. W upale dni samochód rozgrzewa się do ogromnych temperatur.

Dość szybko udało się ustalić, że właściciele czworonoga są w pobliskiej kawiarni i spokojnie piją kawę. 

Historia zakończyła się tym razem szczęśliwie - właściciel wrócił i zajął się psem. Stołeczna straż miejska informuje jednak, że nie wszystkie zgłoszenia są tak fortunne.

Brak odpowiedzialności i wyobraźni 

Od początku kwietnia Straż Miejska m.st. Warszawy otrzymała ponad 20 zgłoszeń dotyczących psów pozostawionych w pojazdach. Dla czworonogów kończyły się one tragicznie. Właściciele psów czy kotów, bo to właśnie tych zwierząt najczęściej dotyczą tego typu interwencje, czasem "zapominają", że auto pozostawione na słońcu szybko zamienia się w "piekarnik". 

Zachowania te to wynik braku odpowiedzialności i wyobraźni opiekunów zwierząt. 

Zbliża się lato - apelujemy, aby nie pozostawiać zwierząt w samochodach, nawet jeśli wydaje nam się, że opuszczamy auto tylko na chwilę - informuje straż.

Strażnicy przypominają również, że właściciele muszą o tym pamiętać nie tylko dlatego, że kochają swoje zwierzęta, ale również dlatego, że do tego zobowiązuje ich prawo. 

Spotkałeś się z nieodpowiedzialnym właścicielem zwierzęcia? Opowiedz nam o tym. Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

"Czym mam sprzątać? Ręką?". Sprawdzamy, czy warszawiacy sprzątają po psach [UKRYTA KAMERA]

Więcej o: