Antyterroryści zatrzymali pięciu mężczyzn. Byli powiązani z gangiem "obcinaczy palców"

Stołeczna policja poinformowała o zatrzymaniu pięciu osób powiązanych z tzw. grupą "obcinaczy palców". Mężczyźni są podejrzewani o dokonanie serii brutalnych napadów na konwojentów w całej Polsce.

Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali pięciu mężczyzn. Wszyscy są powiązani z napadami na konwojentów.

Napady na konwojentów

Policjanci wspomnianego wydziału od jakiegoś czasu rozpracowywali serię niezwykle brutalnych napadów na konwojentów. Dochodziło do nich w latach 1999-2016. W tym czasie łupem przestępców padło prawie 1,5 miliona złotych. Mowa tu między innymi o napadach w Piasecznie, Pruszkowie, Grudziądzu oraz Warszawie.

Ostatni z ich miał miejsce w zeszłym roku. W grudniu 2016 roku zaatakowano konwojenta w Warszawie. 

Policja podaje, że podczas rozbojów przestępcy używali broni palnej, a jeden z pokrzywdzonych doznał kilkunastu ran postrzałowych. 

Aresztowanie "obcinaczy palców"

Do aresztowania doszło we wtorek. Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych przez policyjnych antyterrorystów KSP i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Policja informuje, że zatrzymani to osoby powiązane z tzw. "grupą mokotowską" i "grupą obcinaczy palców".

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie 18 zarzutów wobec sześciu mężczyzn. Oprócz rozbojów, były to użycie broni palnej oraz jej nielegalne posiadanie. Podejrzanym grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Pędzi Wiertniczą w Warszawie. Prawie potrąca pieszego na pasach. Nagle zjawiają się oni

Więcej o: