Rafał Trzaskowski nie chce Centralnego Portu Komunikacyjnego, bo... nie ma szans z lotniskiem w Berlinie

Rafał Trzaskowski powiedział, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie to gigantomania PiS. Dodał również, że CPK nie ma szans z powstającym w Berlinie portem lotniczym.

Rafał Trzaskowski dużo mówi o obronie Lotniska Chopina w Warszawie. Zagrożenie widzi w planowanej budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. 

Rafał Trzaskowski nie chce Centralnego Portu Komunikacyjnego

Kandydat na prezydenta Warszawy, Rafał Trzaskowski, od ponad tygodnia podróżuje po Warszawie z ławką. Polityk ustawia ją w różnych częściach stolicy i spotyka się tam z warszawiakami. We wtorek był przy rondzie Wiatraczna na warszawskiej Pradze-Południe. Jeden z mieszkańców zadał mu pytanie o Centralny Port Komunikacyjny. 

[Centralny Port Komunikacyjny to] gigantomania pana premiera Morawieckiego, który proponuje lotnisko w szczerym polu - powiedział we wtorek Trzaskowski.

Jego zdaniem projekt CPK jest w tym momencie nieprzygotowany i niedopracowany. 

Zwrócił również uwagę, że budowa CKP w Polsce jest złym pomysłem ze względu na bardzo podobny port w Berlinie. 

(...) Będziemy mieli lotnisko, z którym trudno będzie konkurować - dodał. 

Swoją opinię dotyczącą Centralnego Portu Komunikacyjnego Rafał Trzaskowski powtórzył w w środę rano w radiu Tok FM

To jest gigantomania. To co mówi rząd, że będzie na tym lotnisku lądowało więcej samolotów niż w Pekinie, to są znowu pomysły z PowerPointa pana premiera, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział w rozmowie z Piotrem Kraśko. 

"W służbie Berlina"

Część użytkowników Twittera krytycznie podeszła do słów posła PO. Zarzucają mu przede wszystkim hamowanie rozwoju Polski na rzecz Niemiec. 

Merkel nie ma gigantomanii, tylko polski premier, bo chce rozwoju transportu lotniczego. Trzaskowski do Niemiec!
Niemcy mu płacą, czy co?
Zyskał poparcie... ale u Niemców.

Rafał Trzaskowski broni Lotniska Chopina

Poseł Rafał Trzaskowski od jakiegoś czasu podkreśla, że jest przeciwnikiem zamknięcia Lotniska Chopina w Warszawie i budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Uważa, że inwestowanie w istniejące lotniska to lepsze rozwiązanie niż budowa zupełnie nowego portu.

Mamy Okęcie, mamy lotnisko w Modlinie, w których wymagane są niewielkie inwestycje. To absolutnie Warszawie wystarczy - mówił polityk na wtorkowym spotkaniu z mieszkańcami. 

Polityk podkreśla również, że ewentualnie zamknięcie lotniska na Okęciu i w Modlinie doprowadziłoby do zahamowania rozwoju Warszawy oraz przysporzyło problemy zwykłym mieszkańcom. Oprócz problemów komunikacyjnym ma również na myśli ograniczenie miejsc pracy. 

Lotnisko w Baranowie - wielkie centrum przesiadkowe

W ubiegłym roku rząd PiS poinformował o tym, że Centralny Port Komunikacyjny, czyli gigantyczne lotnisko i dworzec kolejowy, powstaną w Baranowie, tuż przy autostradzie A2 - 40 kilometrów od Warszawy. Cicha gmina, która słynęła do tej pory ze Święta Szarlotki, ma stać się wielkim centrum przesiadkowym. Teren lotniska ma objąć około 30 km kwadratowych - nawet trzy gminy (Lotnisko Chopina ma 600 hektarów). 

Czytaj więcej:  Lotnisko w Baranowie. Ludzie boją się, że rząd ich oszuka. Wnioskowali nawet o pomoc... psychologa

Co myślisz o stanowisku Rafała Trzaskowskiego? Uważasz, że Centralny Port Komunikacyjny powinien powstać? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o: