Nad Mazowszem przeszła trąba powietrzna. Wiatr niszczył wszystko [WIDEO]

W sobotę nad powiatem lipskim przeszła trąba powietrzna. Jedna z mieszkanek tego terenu zarejestrowała ją na nagraniu wideo. Straż pożarna informuje, że szkody są poważne, ale żadna osoba nie ucierpiała.

Nagranie pokazujące żywioł pokazał autor fanpage'a na Facebooku "Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser".

Trąba powietrzna nad Mazowszem

W sobotę nad powiatem lipskim przeszła trąba powietrzna. Udało się ją uchwycić na filmie. Nagranie pochodzi ze Starego Rzechowa i jego autorką jest mieszkanka tej miejscowości.

Absolutnie niesamowite nagranie trąby powietrznej niezwiązanej z działalnością superkomórki burzowej (tzw. trąba lądowa)- napisał Grzegorz Zawiślak w opisie postu. 

Wiatr niszczył wszystko

Jak podaje Rmf24.pl, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku bryg. Tomasz Krzyczkowski poinformował, że trąba powietrzna pojawiła się około godziny 17. 

Dodał, że silny wiatr niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze. Poszkodowanych jest kilka gospodarstw oraz domów jednorodzinnych. Wiatr powalił również słupy energetyczne, zarwał linie napięcia elektrycznego oraz doprowadził do pożaru. Największe zniszczenia odnotowano w miejscowości Kaniosy w gminie Rzeczniów.

Straż pożarna informuje, że żaden mieszkaniec gminy nie ucierpiał. Strażacy pracują obecnie nad zabezpieczaniem uszkodzonych terenów i budynków. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jak wygląda życie tancerza baletowego?

Więcej o: