Wyremontowali klatkę schodową, ale coś poszło nie tak. "Fachowcy pełną gębą"

Jeden z bloków na Targówku przeszedł niedawno remont. Mieszkańcy nie są jednak usatysfakcjonowani. Fachowcy poszli po linii najmniejszego oporu. Pomalowali ściany... razem z przyklejonymi do nich ulotkami.

Zdjęcia umieścił w grupie sąsiedzkiej jeden z mieszkańców bloku - pan Łukasz. Chodzi o budynek na osiedlu Bródno na warszawskim Targówku. 

Ściany pomalowane, ale...

Chciałem pokazać jak fachowcy malują klatki schodowe na ul. Rembielińskiej - napisał Łukasz przy kilku zdjęciach, którymi się podzielił. 

Na jednym z nich widać, że ściany są świeżo odmalowane. Gdy przyjrzymy się jednak dokładniej, widać, że coś jest nie tak. Okazuje się, że ktoś pomalował ścianę, ale... nie usunął ulotek, które zostały na niej wcześniej przyklejone. Całość po prostu została pokryta farbą. 

To jednak nie wszystko. Na fotografiach widać, że prace nie zostały wykonane zbyt starannie. Zacieki, niedociągnięcia, nierówności...

Szczyt lenistwa - pisze Iwona, która zobaczyła post pana Łukasza.
Fachowcy mieli zapłacone za malowanie, a nie skrobanie ulotek - śmieje się Katarzyna.
Chyba program Usterka przy okazji kręcili... - dodaje Karolina. 

Jedna z członkiń grupy sąsiedzkiej dodaje, że również mieszka na Bródnie, a blok w którym mieszka również przeszedł remont. "Klatki są pomalowane w ten sam sposób. Malowanie było tydzień temu..." - napisała. 

"Prace nadal trwają"

Blokiem przy Rembielińskiej zajmuje się spółdzielnia. Jeden z mieszkańców Targówka napisał w komentarzach pod zdjęciami pana Łukasza, że jest w stanie założyć się o to, iż remont został odebrany bez zastrzeżeń. 

Zapytaliśmy o to spółdzielnię. Prezes zarządu spółdzielni wytłumaczył nam w oficjalnym piśmie, że prace w blokach na Bródnie nadal trwają - "nie zostały zakończone, nie dokonano ich odbioru".

Zgłoszone nieprawidłowości zostały już przekazane bezpośrednio do służb nadzorujących i wykonawcy robót - czytamy w dokumencie wysłanym do redakcji Metrowarszawa.pl.

Można zatem podejrzewać, że niedociągnięcia zostaną w najbliższym czasie poprawione, a mieszkańcy bloku na Rembielińskiej będą mogli cieszyć się prawidłowo wykonanym remontem.

Zauważyłeś w swojej okolicy coś absurdalnego albo niepokojącego? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Wielka płyta się sypie? Nic bardziej mylnego. Nie tylko ma się dobrze, ale jeszcze na niej zarobisz!

Więcej o: