63-latka bez wody i jedzenia leżała na strychu od trzech dni. Pomogli jej dopiero strażnicy

Patrol strażników miejskich z Pragi-Północ otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców kamienicy przy Stalowej. Funkcjonariuszy poinformowano, że na strychu leży kobieta.

Warszawska straż miejska poinformowała o dramatycznej interwencji, którą podjęli na początku tego tygodnia funkcjonariusze. 

Bez wody i jedzenia leżała na strychu

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie z ul. Stalowej na warszawskiej Pradze-Północ. Poinformowano ich, że na strychu bez ruchu leży 63-letnia kobieta i nie może z niego zejść. 

Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, poszkodowana była przytomna. Strażnicy dowiedzieli się od poszkodowanej, że weszła na strych trzy dni temu. Nie mogła z niego wrócić do mieszkania z powodu silnego bólu nogi. Cały ten czas spędziła na poddaszu bez jedzenia i picia. Od razu wezwano pogotowie. 

Osłabiona kobieta została napojona, a następnie przewieziona do szpitala w stanie skrajnego wycieńczenia. 

Od 30 lat nie opuszcza mieszkania

Podczas gdy strażnicy czekali na zjawienie się medyków, 63-latka opowiedziała im, że od blisko 30 lat nie wychodziła z domu. Powiedziała również, że ma bardzo ograniczony kontakt z ludźmi. Kobieta ma córki, ale te bardzo rzadko ją odwiedzają. 

Dodała także, że mieszka w tragicznych warunkach. W jej mieszkaniu nie ma ani wody, ani prądu.

Jesteś świadkiem niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o: