Ogromne opóźnienia w metrze. Tłumy na stacjach, ludzie mdleją w wagonach. Remont daje się we znaki

W czwartek rano warszawiacy mieli ogromne problemy z podróżowaniem metrem. Wielu pasażerów musiało czekać od kilkudziesięciu minut do godziny na przyjazd pociągu. Co się stało?
Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, nie ma co wsiadać teraz w metro - pisał na Twitterze Krzysztof. 

W czwartek mieszkańcy Warszawy bardzo narzekali na metro. Informowali, że pociągi przyjeżdżają z ogromnym opóźnieniem. Tworzyły się ogromne korki, a na peronach i w wagonach były tłumy. "Stołeczna" podaje, że w pociągu, który utknął między stacją Dworzec Gdański a Ratusz Arsenał, było tak duszno, że zemdlała młoda kobieta. 

Co się stało?

Opóźnione metro

Niektórzy podejrzewali, że opóźnienia są związane z awarią. Rzeczniczka Warszawskiego Metra Anna Bartoń informuje jednak w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że jest to związane z remontem szyn, o którym informowaliśmy wczoraj.

- Pociągi na odcinku, gdzie szyny były wymieniane, jeździły z maksymalną prędkością 15 km/h. To ograniczenie spowodowało poranne opóźnienia - tłumaczy Anna Bartoń. 

Dodaje również, że kursowanie pociągów powoli wraca już do normy. Metro nadal jeździ trochę wolniej, ale ruch jest już płynny.

Korki w metrze 

Remont torów w metrze będzie trwał do 15 grudnia. Spytaliśmy rzeczniczkę Warszawskiego Metra o to, czy w najbliższych dniach również należy spodziewać się podobnych utrudnień w godzinach szczytu. 

- W piątek prace na odcinku między stacjami Stokłosy a Ursynów będą już na kolejnym etapie i pociągi będą jeździły z prędkością 40 km/h. Oznacza to, że jutro sytuacja, do której doszło dziś rano, nie powinna się powtórzyć - mówi Bartoń. 

Remont odbywa się jednak etapami (szyny wymieniane są w odcinkach po 120 m). Można zatem spodziewać się, że w najbliższych miesiącach takie sytuacje mogą się zdarzać. 

Metro w remoncie

W środę Warszawskie Metro poinformowało, że do 15 grudnia będą prowadzone prace polegające na wymianie torowiska na I linii metra. Łącznie do wymiany przewidziano 2850 m szyn. Szyny są wycinane w odcinkach po 120 metrów. W jego miejsce wstawiany jest nowy i łączony z istniejącymi szynami za pomocą tzw. złączy awaryjnych.

Jedynymi przewidzianymi utrudnieniami będą wprowadzane tymczasowe ograniczenia prędkości w miejscach, gdzie prowadzona była wymiana torowiska. 

- Chodzi o bezpieczeństwo. Występuje różnica wysokości pomiędzy fragmentem nowej szyny a starą - wyjaśnia. Ograniczenie prędkości może powodować wydłużony czas przejazdu oraz dłuższe postoje pociągów na stacjach.

Napotkałeś na utrudnienia w metrze? Masz zdjęcie? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

II linia metra ma już rok! Warszawiacy wymieniają dobre i złe strony inwestycji

Więcej o:
Komentarze (34)
Metro opóźnione. Co się dzieje w metrze? Remont metra w Warszawie
Zaloguj się
 • ros16

  Oceniono 10 razy 10

  Dlaczego nie mogą podać na jakim odcinku aktualnie trwają prace? Jakiś czas temu to samo było pomiędzy Polem Mokotowskim a Politechniką, z tym że była jasna informacja i można było wyjść wcześniej. Teraz mówią tylko o remoncie do grudnia i nie wiadomo gdzie obecnie można trafić na utrudnienia.

 • plastikpiokio

  Oceniono 9 razy 9

  myslałem że to stacja metra w OSACE ----ale NIE --- ale NIE --jesteśmy w warszawie. TAK. przysięgam.

 • profes79

  Oceniono 11 razy 7

  Pytanie czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby zamknięcie na weekend całego odcinka metra między jednym a drugim łącznikiem między torami - zdaje się, że takowe są przy Stokłosach, Politechnice, Centrum, Dworcu Gdańskim, Słodowcu - można robić odcinkami ale pełną parą (np. w weekendy) co jednak ograniczyłoby niedogodności dla pasażerów; dzisiaj na Służewie tłok nieziemski; metro kursujące co 5 minut w godzinach szczytu - bajka i zachęta do tego, żeby się do komunikacji przesiadać...

 • bonnieblue6

  Oceniono 14 razy 6

  A może nie remontować metra równocześnie z budową obwodnicy, bo lada moment całe południe Warszawy będzie odcięte od pracy - z samochodu już zrezygnowałam, teraz się okazuje, że aż do grudnia na Ochotę będę rowerem latać...

 • smarekdarek

  Oceniono 19 razy 5

  A dałoby się przeprowadzać remont w innych godzinach, niż w szczycie komunikacyjnym?

 • striepo

  Oceniono 8 razy 4

  Panie i Panowie z Metra, remonty na newralgicznych magsistralach powinno się prowadzić
  a) we wakacje kiedy ruch jest mniejszy
  b) w weekendy ruch jest też mniejszy
  c) najlepiej w nocy
  d) a tak na poważnie to w wakacjyjne weekendy i praca 24h/na dobę

  Podobnie jak to jest z remontami ulic, informuje się wszystkich zainteresowanych, mieszkańcy wyjeżdzają na weekend (ci mniej wrażliwi na hałas zostają) i jak wracają jest PIĘKNIE.

  Łatwiej przeżyć taki weekend niż wiecznie zakorkowaną Warszawę, gdzie dzieci do szkoły a dorośli do pracy.

 • i-65

  Oceniono 9 razy 3

  Samochodziarze, przesiadajcie się do "najwspanialszego" (taka jest wersja tej propagandówki) zbiorkomu :)

 • j23wigraszek

  Oceniono 2 razy 2

  W Londynie prace remontowe prowadzone są w soboty i niedziele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX