Nie żyje Wietnamka. Po zatrzymaniu przez ABW wyskoczyła przez okno

Dziś rano Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała kobietę pochodzenia wietnamskiego. Kobieta, mimo że była pod ochroną funkcjonariuszy, wyskoczyła przez okno. Prokuratura bada sprawę.

W środę rano agenci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weszli do jednego z mieszkań na trzecim piętrze w bloku na Ochocie. Mieli zatrzymać parę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę Skarbu Państwa.

Tuż po zatrzymaniu, jak dowiedział się serwis Tvnwarszawa.pl, kobieta wyskoczyła przez okno. Była już wtedy pod ochroną agentów. Została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła.

Prokuratura wszczęła śledztwo

W tej chwili na miejscu pracują prokuratorzy, którzy badają jak mogło dojść do zdarzenia. Jak poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy prokuratury, zabezpieczają wszystkie ślady i dowody w celu dokładnego i wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności.

Komunikat w tej sprawie wydała też Prokuratura Krajowa. "Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie okoliczności śmierci pochodzącej z Wietnamu kobiety, która należała do międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Wyskoczyła ona przez okno w trakcie akcji zatrzymań członków grupy, dokonywanej przez funkcjonariuszy Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku" - czytamy w komunikacie.

Polacy i Wietnamczycy

Komunikat na temat porannych zatrzymań pojawił się również na stronie Prokuratury Regionalnej, na której wniosek zatrzymano członków grupy przestępczej. Miała działać od stycznia 2017 roku do lutego 2018 roku w Wólce Kosowskiej i innych miejscach na terenie województwa mazowieckiego. Wśród członków byli zarówno Polacy, jak i Wietnamczycy. W skład grupy wchodziło kilkanaście osób, a straty spowodowane ich działaniem przekroczyły 45 mln. 

"Zgromadzone dowody pozwalają na uznanie, że ujawniony proceder związany był z nierzetelnie wystawianymi fakturami VAT, w których zawyżano transakcje sprzedaży jak też z nieprawdziwymi fakturami VAT, dokumentującymi sprzedaż faktycznie niemającą miejsca" - czytamy.

Wszystkim podejrzanym prokuratorzy stawiają zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, za co grozi do 10 lat więzienia.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Mieszkańcy Baranowa nie chcą lotniska PiS-u. Mają kilka powodów. "Musi się cały kraj dowiedzieć"

Więcej o: