Pociąg "Słoneczny" wraca na tory. Zawiezie z Warszawy nad morze szybko i tanio

Pociąg "Słoneczny" wraca. W 2018, jak co roku, zawiezie warszawiaków nad morze i z powrotem. Wiemy już, kiedy pierwszy "Słoneczny" wyjedzie na tory i ile będą kosztowały bilety. KM przewidziało też specjalną promocję na czerwiec 2018.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że pociąg "Słoneczny" ruszy w swoją pierwszą trasę z Warszawy nad morze już niedługo.  

Pociąg "Słoneczny" 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją również w tegoroczne wakacje Koleje Mazowieckie uruchamiają połączenie nad Bałtyk - czytamy w komunikacie KM.

Popularny pociąg "Słoneczny" jak co roku pojedzie trasą Warszawa Zachodnia - Ustka - Warszawa Zachodnia. Pierwszy kurs ruszy nad morze 23 czerwca 2018 roku, a ostatni przyjedzie do stolicy 2 września 2018 roku.  

Już w maju Koleje Mazowieckiego informowały o tym, że "Słoneczny" w tym okresie codziennie będzie wyjeżdżał z Warszawy rano i wracał nad morza wieczorem.

Ceny biletów na pociąg "Słoneczny" 

Znamy już również ceny biletów na pociąg "Słoneczny" w 2018 rok. Oprócz tego, że będzie tanio, przewidziana jest również czerwcowa promocja. 

Za bilet normalny z Warszawy do Ustki trzeba będzie zapłacić 60 złotych, a za kurs Warszawa - Gdynia - 45 złotych. Od cen tych obowiązują oczywiście ulgi dla uczniów, studentów, emerytów oraz inne zniżki przewidziane w ofercie. 

To jednak nie wszystko. Koleje Mazowieckie przewidziały także specjalną promocję. Od 1 do 30 czerwca 2018 roku (lub do wyczerpania zapasów) w sprzedaży pojawi się również 250 biletów w promocyjnej cenie - 25 złotych

Z takim biletem będzie można pojechać pociągiem "Słoneczny" wyłącznie od poniedziałku do czwartku. Promocyjne bilety nie będą jednak obowiązywać w dniach, kiedy organizowany jest festiwal Opener, czyli 4-5 lipca 2018 r. 

Bilety za 25 złotych będą sprzedawane w kasach KM na dworcach: Warszawa Gdańska, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście peron 1, Warszawa Wschodnia.

Jak pracują megafonistki z Dworca Centralnego

Więcej o: