Poprosił, żeby nie pili alkoholu przed jego barem z kebabami. Pobili go metalową pałką

Dwóch mężczyzn pobiło Egipcjanina, bo zwrócił im uwagę, żeby nie pili alkoholu pod jego barem z kebabami. Zadali mu ciosy metalową rurką, potem wybili szybę w jego lokalu. Ich znajoma wyzywała go.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z lokali na terenie warszawskich Włoch. Jak ustalili policjanci, 38-letni obywatel Egiptu, Mohammed, został pobity przez dwóch mężczyzn.

Tylko dlatego, że ich poprosił

Jeden z nich pobił go metalową rurką, a potem wybił szybę w jego barze. Kobieta, która była w ich towarzystwie, miała publicznie wyzywać go ze względu na jego pochodzenie.

Jak podaje policja, Egipcjanin został zaatakowany tylko dlatego, że wyszedł z baru i poprosił mężczyzn o nie spożywanie alkoholu pod jego lokalem.

Zostali aresztowani

Policjanci wytypowali trzy osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Kilka dni temu 42-letnia kobieta oraz 24 i 25-letni mężczyzna zostali zatrzymani.

Materiał został przekazany do prokuratury. Jak poinformował Metrowarszawa.pl Łukasz Łapczyński z prokuratury, śledczy przedstawili Magdalenie K. zarzut publicznego znieważenia z powodu przynależności narodowej lub etnicznej. Wobec niej prokurator zastosował dozór policyjny. Mężczyźni mają zarzut pobicia Egipcjanina. Dodatkowo Paweł L. odpowie za pobicie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, grożenie śmiercią i uszkodzenie mienia - informuje. 

Decyzja sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Natomiast kobieta usłyszała zarzut za publiczne naruszenie praw oraz wolności obywatelskich i została objęta policyjnym dozorem. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem ataku na tle rasistowskim? Lub jego ofiarą? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Co się dzieje, gdy torba wpadnie między pociąg a tory? "Dajcie mi 30 sekund!" [WIDEO]

Więcej o: