Co się dzieje, gdy torba wpadnie w szczelinę między pociągiem a peronem? "Dajcie mi 30 sekund!" [WIDEO]

"Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się, gdy wasza torba wpada w szczelinę między pociągiem a peronem?" - pyta pan Michał. Okazuje się, że z tej opresji może wyratować pracownik dworca... ze szczotką.

Dziennikarz Michał Nobis czekał na Dworcu Centralnym w Warszawie na swój pociąg. Nie spodziewał się, że będzie świadkiem takiej akcji. 

Torba wpadła między pociąg a tory

Wszystko wydarzyło się w zeszłą sobotę około godziny 7. Pociąg, który jechał do Jeleniej Góry, stanął na peronie na Dworcu Centralnym w Warszawie. 

Nagle jednemu z pasażerów wypadła torba. Upadła tak niefortunnie, że wpadła w szczelinę między peronem a pociągiem i wylądowała na torowisku. Na szczęście na miejscu był sprytny pracownik kolei. 

"Dajcie mi 30 sekund, ogarnę to!" - miał powiedzieć mężczyzna. Z relacji Michała wynika, że pracownik wrócił po kilkunastu sekundach ze szczotką w ręce. 

Całe zajście można zobaczyć na nagraniu.

Trzeba przyznać, że pracownikowi Dworca Centralnego należą się gratulacje za szybkości i pomysłowość. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o:
Komentarze (20)
Dworzec Centralny PKP Warszawa. Jak wydostać torbę z torowiska? [WIDEO]
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 28 razy 20

  Kiedyś przytrzasnalem torbę rozporkiem nawet nie chcę myśleć co by było gdyby tam wpadła

 • good-year

  Oceniono 14 razy 12

  dlaczego w PL na NOWYCH I REMONTOWANYCH dworcach sa ciągle te ogromne przerwy miedzy peronami a skrajnią pociągu ? Pesa nie dostała homologacji w Niemczech bo szczelina miedzy peronem a drzwiami była wieksza niż 8cm i "mogła wpaść tam stopa dziecka" (koniec końców poszerzali wszystkie wagony) . Wsiadając na dworcu kolejowym w Berlinie czy Londynie nie mogę nadziwić się ze tam szczelina miedzy peronem a wagonem to 2-3 centymetry.

  W Bydgoszczy wydano na remont dworca 140 mln zł. Stary dworzec sprowadzono do dziury w ziemi i.... nadal pasażerowie musza skakać 40 cm do wagonów ! Bo niedasię ! bo jest dworzec wyspowy, bo jest tunel pod torami i nie da się obniżyć torowiska...

  Przy okazji robiono rownież remont stacji kolejowej bez żadnej infrastruktury tunelowej. Po prostu gołe perony. Tam również nie dało się podwyższyć peronów! PKP uzasadnia to, ze ma wiele typów wagonów i nie da się wystosowac jednego standardu. To chyba pora o tym myśleć ?

 • typowynazista

  Oceniono 13 razy 7

  Założę się, że to nie pierwsza ani nawet dwudziesta torba, którą tak wyciąga. Pewnie nauczył się od swojego majstra za PRLu.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 5 razy 5

  To uczucie kiedy uczysz się na dziennikarza wiele lat, aby później głównym twoim medialnym tematem był pracownik ze szczotką, który wyciąga torbę spod pociągu.

 • szejski

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedyś wpadłem tam osobiście, a nadmienię, że pociąg w tym czasie sobie jechał. Kiedy wylazłem to doszedłem do wniosku, że skoro przeżyłem to mam w tym życiu jakąś misję do wykonania. Niestety: lata mijają, a ja wciąż nie wiem, co to za misja.

 • apoloniusz211

  Oceniono 4 razy 4

  I ten kolejarz wziął i wygrał...

 • atr8

  Oceniono 5 razy 3

  Co się stanie? Z pewnością może zaboleć. Szczególnie, gdy szczotka druciana.

 • ducato1

  Oceniono 2 razy 2

  A mnie kiedyś upadło jabłko i poturlało się pod stół. Wyobraźcie sobie, że nie wstawałem tylko poradziłem sobie tak, że przyturlałem je sobie nogą. Schyliłem się tylko i już miałem je z powrotem. Szkoda, że nie nakręciłem filmu bo byłbym na pierwszej stronie tego idiotycznego portalu dla kretynów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX