Delegalizacja ONR. "Trzeba było czekać kilka miesięcy". Prokuratura zdelegalizuje ONR?

Delegalizacja ONR. Po roku od złożenia przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz wniosku w sprawie delegalizacji ONR prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na Twitterze, że prokuratura w Krakowie rozpoczęła postępowanie w sprawie delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

Delegalizacja ONR - "W końcu się udało"

"Trzeba było kilka miesięcy poczekać, ale udało się. W odpowiedzi na mój wniosek Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie ws. delegalizacji ONR!" - pisze Gronkiewicz-Waltz.

W poście prezydent Warszawy załącza pismo z prokuratury. Czytamy w nim, że prokuratura prowadzi "w ramach działalności pozakarnej postępowanie dotyczące zainicjowania procedury delegalizacji stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny".

Informację na temat zakończenia postępowania otrzyma prezydent Warszawy.

Narodowcy doczekali się cyklicznej imprezy

Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła się do ministra z prośbą o delegalizację ONR już w maju 2017 roku. Wniosek przez długi czas nie mógł doczekać się żadnej reakcji. Prezydent w listopadzie 2017 roku pisała oburzona, że w dalszym ciągu w tej kwestii nic się nie ruszyło, za to - "narodowcy doczekali się zgody na cykliczną imprezę" (mowa o Marszu Niepodległości 11 listopada).

Czytaj więcej:  Prezydent Warszawy chce delegalizacji ONR. Napisała do Ziobry. "Tak wygląda państwo PiS"

Czy uważasz, że stowarzyszenie ONR powinno zostać zdelegalizowane? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o: