Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na Twitterze, że prokuratura w Krakowie rozpoczęła postępowanie w sprawie delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.
"Trzeba było kilka miesięcy poczekać, ale udało się. W odpowiedzi na mój wniosek Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi postępowanie ws. delegalizacji ONR!" - pisze Gronkiewicz-Waltz.
W poście prezydent Warszawy załącza pismo z prokuratury. Czytamy w nim, że prokuratura prowadzi "w ramach działalności pozakarnej postępowanie dotyczące zainicjowania procedury delegalizacji stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny".
Informację na temat zakończenia postępowania otrzyma prezydent Warszawy.
Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróciła się do ministra z prośbą o delegalizację ONR już w maju 2017 roku. Wniosek przez długi czas nie mógł doczekać się żadnej reakcji. Prezydent w listopadzie 2017 roku pisała oburzona, że w dalszym ciągu w tej kwestii nic się nie ruszyło, za to - "narodowcy doczekali się zgody na cykliczną imprezę" (mowa o Marszu Niepodległości 11 listopada).
Czytaj więcej: Prezydent Warszawy chce delegalizacji ONR. Napisała do Ziobry. "Tak wygląda państwo PiS"
Czy uważasz, że stowarzyszenie ONR powinno zostać zdelegalizowane? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl