16-latek grał w grę komputerową. Dzięki szybkiej reakcji, uratował życie mężczyźnie w Niemczech

Młody mieszkaniec podwarszawskich Ząbek zgłosił się na policję. Okazało się, że znajomy, z którym grał w komputerową, poinformował, że chce popełnić samobójstwo. Szybka reakcja chłopca uratowała mu życie.

O sprawie poinformowała stołeczna policja na swojej stronie internetowej

Zalogował się, żeby się pożegnać

16-letni mieszkaniec z Ząbek grał w sieciową grę komputerową. Rozgrywka była inna niż zazwyczaj. Na komunikatorze gry pojawiła się wiadomość od jednego z graczy. Napisał w niej, że planuje popełnić samobójstwo, a do gry zalogował się tylko po to, aby się ze wszystkimi pożegnać. Wysłał również w wiadomości prywatnej do jednego z grających zdjęcia, na którym widać było kubek wypełniony różnego rodzaju tabletkami. 

Gracze próbowali z nim rozmawiać i odwieść go od tego - niestety bezskutecznie. Wtedy 16-latek z Ząbek postanowił zareagować. 

Uratował mu życie

16-latek powiedział o wszystkim swojej mamie. Oboje zgłosili się do lokalnej policji, gdzie sprawę potraktowano poważnie. Udało się ustalić, że chłopak, który chciał odebrać sobie życie mieszka obecnie w Niemczech. 

Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, a następnie za pośrednictwem Interpolu w Niemczech dotarli do mieszkającego tam Polaka. Młodemu mężczyźnie udało się w porę udzielić pomocy.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o: