Schroegera 72. Komisja podjęła decyzję ws. reprywatyzowanej kamienicy. "Rażące naruszenia"

Przy Schroegera 72 znajduje się kolejna kamienica, którą zajęła się komisja weryfikacyjna. Patryk Jaki poinformował, że odkryto "rażące naruszenia". Zdecydowano o całkowitym uchyleniu decyzji zwrotnej.

Komisja pod przewodnictwem Patryka Jakiego zajęła się kolejnym reprywatyzowanym budynkiem w Warszawie. Chodzi o kamienicę przy ul. Schroegera 72 na warszawskich Starych Bielanach. 

Cuda na Schroegera 72

Członkowie komisji zajmowali się kamienicą przy Schroegera 72 od listopada zeszłego roku. W toku badania sprawy okazało się, że podczas przekazywania kamienicy rzekomym spadkobiercom doszło do wielu "rażących naruszeń".

- To kolejna sprawa, gdzie działy się cuda - mówił Patryk Jaki podczas poniedziałkowej konferencji, gdzie ogłoszono decyzję.

Okazało się m.in., że wniosek o przekazanie kamienicy w posiadanie spadkobierców został złożony po terminie. Mimo to urzędnicy nadal go rozpatrywali. Co więcej, odkryto również, że pełnomocnictwo zostało sfałszowane. 

Patryk Jaki zwrócił również uwagę na to, że roszczenie zostało kupione za zaledwie 4 proc. wartości nieruchomości przy Schroegera 72. 

Kamienica wraca do miasta

Biorąc pod uwagę ogromne naruszenia związane z reprywatyzacją tego adresu, komisja zdecydowała o całkowitym uchyleniu decyzji zwrotnej.

Zarząd nad nieruchomością przy Schroegera 72 ma przejąć miasto. 

zdecydowali o całkowitym uchyleniu decyzji zwrotnej. Budynek przy Schroegera 72 ma wrócić do miasta, które ma przejść nad nim zarząd. Odmówiono również prawa do użytkowania wieczystego obecnym właścicielom. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o: