Porwali dla okupu właściciela kantoru. Znęcali się nad nim i grozili śmiercią

Policjanci z Warszawy zatrzymali cztery osoby, które są podejrzane o porwanie dla właściciela kantoru. Mężczyźni mieli się nad nim znęcać i grozić mu śmiercią.

Sprawę porwania dla okupu policjanci we współpracy z prokuraturą prowadzili od marca 2018 roku. Do przestępstwa doszło jednak dużo wcześniej, bo przed trzema laty.

Wówczas grupa oszustów uprowadziła dla okupu znanego im biznesmena, który był zaangażowany w pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa o charakterze porachunkowym.

Przekazał oprawcom 100 tys. zł

Wcześniej między mężczyznami miało dojść do nieporozumienia związanego z oszustwem bankowym. Pieniądze, które mężczyźni wyłudzili z konta klienta jednego z banków, miały trafić do ustalonego kantoru i tam wypłacone.

Jak informują stołeczni policjanci, porywacze znęcali się nad uprowadzonym, grozili mu śmiercią. Wówczas właściciel  kantoru przekazał swoim oprawcom 100 tysięcy złotych, które zniknęły z konta poszkodowanego klienta banku.

Minimum trzy lata pozbawienia wolności

37-letniemu Adrianowi K., 36-letniemu Sebastianowi B., 27-letniemu Patrykowi S. i 42-letniemu  Michałowi  S. zostały przedstawione zarzuty uprowadzenia dla okupu,  za co grozi kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Czterech z zatrzymanych mężczyzn decyzją Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ i na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz nam o tym: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: