W Warszawie zapalił się skuter. Wszystkiemu winien... wieżowiec Warsaw Spire

We wtorek stołeczna straż pożarna musiała interweniować na Woli. Skutery i motocykle zostawione przy wieżowcu Warsaw Spire były tak rozgrzane, że zaczęły dymić. Winny był metalowy dach wieżowca.

Warsaw Spire to 180-metrowy wieżowiec, który w 2016 roku stanął na warszawskiej Woli. Wiele osób zostawia w jego okolicy swoje pojazdy. Okazuje się jednak, że w upale dni, to bardzo niefortunne miejsce.

Skutery topią się pod Warsaw Spire

We wtorek po południu na dziki parking przy Warsaw Spire wezwana została straż pożarna. Przechodnie zauważyli, że niektóre ze stojących tam skuterów i motocykli zaczynają się dymić, a plastikowe części topić. 

Strażacy ugasili i schłodzili jednoślady. Początkowo nie było to jednak łatwe, ponieważ woda natychmiast wyparowywała. Pojazdy zostały następnie przestawione w inne - bardziej bezpieczne - miejsce. 

Warsaw Spire powoduje pożary

Bardzo szybko udało się ustalić, że przyczyną zaczątków pożaru jest część wieżowca Warsaw Spire. Chodzi o blaszany element wklęsłego paska blachy, który znajduje się na daszku tuż nad wejściem do budynku. 

Stołeczni strażacy informują, że w upalne dni część ta może rozgrzać się nawet do 150 st. C. Nic więc dziwnego, że w zeszły wtorek, gdy termometry pokazywały 30 st. C, przed Warsaw Spire musiała interweniować straż pożarna. 

Biurowiec Warsaw Spire przy rondzie Daszyńskiego w WarszawieBiurowiec Warsaw Spire przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie DAWID ŻUCHOWICZ

Okazuje się również, że problem nie jest nowy. Już w sierpniu zeszłego roku pojawiały się informacje o pożarach stojących przed wieżowcem skuterów.

Ghelamco, firm aodpowiedzialna za budowę Warsaw Spire, przyznaje, że wiedziała o usterce już wtedy. Mimo to nie podjęto żadnych działań. Przedstawiciel firmy - Radosław Górecki - zapewnia, że w tym roku będzie inaczej. 

- Nasz dział techniczny już się zajmuje tą sprawą, naprawa czy wymiana części pokrycia daszka powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej - zapewnia Górecki w rozmowie ze "Stołeczną".

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicy? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: