W niedzielę metro na II linii nieczynne. Wszystkie stacje będą zamknięte

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, kursowanie na II linii metra w niedzielę, 13 maja, zostanie zawieszone. Powód? Konieczność przeglądu urządzeń sterowania ruchem.

Jak informuje ZTM, powodem zamknięcia ruchu na II linii metra nie jest żadna awaria, ale przegląd i regulacja urządzeń technicznych. To zaplanowane prace, które rozpoczną się już w nocy z 12 na 13 maja.

Jak informuje Wiktor Paul z biura prasowego ZTM, prace są związane z okresem gwarancyjnym i warunkami umowy z wykonawcą II linii. Dlaczego właśnie wybrano 13 maja? W niedzielę najmniej pasażerów korzysta z metra.

Komunikacja zastępcza

Jak podaje ZTM, uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZM2 na trasie:

- w kierunku Dw. Wileński:

RONDO DASZYŃSKIEGO 09 (przystanek dla wsiadających) - Prosta - Świętokrzyska - Kopernika -Tamka - most Świętokrzyski -  Zamoście - Sokola - Zamoyskiego -Jagiellońska - Okrzei - Targowa - DW. WILEŃSKI 02 (przystanek dla wysiadających) - Wileńska - DW. WILEŃSKI 14 (przystanek techniczny),

- w kierunku Rondo Daszyńskiego:

DW. WILEŃSKI 09 (przystanek dla wsiadających) - Wileńska - Targowa - Kłopotowskiego - Jagiellońska - Zamoyskiego - Sokola - Zamoście - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra - Tamka - Kopernika - Świętokrzyska - Prosta - Towarowa - RONDO DASZYŃSKIEGO 03 (przystanek dla wysiadających)

Kursowanie linii ZM2 odbywało się będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy. W autobusach linii ZM2 obowiązuje taryfa ZTM.

Ponadto w dniu 13 maja linia 105 kursowała będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy we wszystkich kursach na trasie OS. GÓRCZEWSKA - BROWARNA.

Czy często jeździsz metrem? Napisz do nas, co uważasz o tym środku transportu w Warszawie: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: