W niedzielę metro na II linii nieczynne. Wszystkie stacje będą zamknięte

Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, kursowanie na II linii metra w niedzielę, 13 maja, zostanie zawieszone. Powód? Konieczność przeglądu urządzeń sterowania ruchem.

Jak informuje ZTM, powodem zamknięcia ruchu na II linii metra nie jest żadna awaria, ale przegląd i regulacja urządzeń technicznych. To zaplanowane prace, które rozpoczną się już w nocy z 12 na 13 maja.

Jak informuje Wiktor Paul z biura prasowego ZTM, prace są związane z okresem gwarancyjnym i warunkami umowy z wykonawcą II linii. Dlaczego właśnie wybrano 13 maja? W niedzielę najmniej pasażerów korzysta z metra.

Komunikacja zastępcza

Jak podaje ZTM, uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa ZM2 na trasie:

- w kierunku Dw. Wileński:

RONDO DASZYŃSKIEGO 09 (przystanek dla wsiadających) - Prosta - Świętokrzyska - Kopernika -Tamka - most Świętokrzyski -  Zamoście - Sokola - Zamoyskiego -Jagiellońska - Okrzei - Targowa - DW. WILEŃSKI 02 (przystanek dla wysiadających) - Wileńska - DW. WILEŃSKI 14 (przystanek techniczny),

- w kierunku Rondo Daszyńskiego:

DW. WILEŃSKI 09 (przystanek dla wsiadających) - Wileńska - Targowa - Kłopotowskiego - Jagiellońska - Zamoyskiego - Sokola - Zamoście - most Świętokrzyski - Zajęcza - Dobra - Tamka - Kopernika - Świętokrzyska - Prosta - Towarowa - RONDO DASZYŃSKIEGO 03 (przystanek dla wysiadających)

Kursowanie linii ZM2 odbywało się będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy. W autobusach linii ZM2 obowiązuje taryfa ZTM.

Ponadto w dniu 13 maja linia 105 kursowała będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy we wszystkich kursach na trasie OS. GÓRCZEWSKA - BROWARNA.

Czy często jeździsz metrem? Napisz do nas, co uważasz o tym środku transportu w Warszawie: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (27)
W niedzielę metro na II linii będzie nieczynne! Wszystkie stacje będą zamknięte
Zaloguj się
 • dezyderymarchewka

  Oceniono 26 razy 22

  Bardzo dobrze. Niedziela jest przecież dla spacerów z rodziną. Obsługa metra też chce odpocząć.
  Czy naprawdę jak nie pojeździcie metrem w ten jeden dzień to świat się zawali?
  Dzięki temu odżyje polski drobny transport np. taksówki.

  Uwaga: trolling ;-)

 • gangut

  Oceniono 14 razy 12

  Dzień pieszego pasażera.

 • gorszy_sort_silesia

  Oceniono 10 razy 6

  Dobrze się składa bo miałem jechać "jednym metrem" do Kościoła a teraz pójdę na spacer nad Wisłę. To wszystko i tak wina Tuska

 • typowynazista

  Oceniono 17 razy 5

  Dając tytuł na głównej świadomie pominęli która linia metra będzie zamknięta, żeby ludzie klikli sprawdzić. W życiu nie widziałem tak bezczelnie ch...owego clickbaitu. G.pl przekracza rubikon mułu.

 • pinky69pinky

  Oceniono 2 razy 2

  W Warszawie jedna linia metra będzie nieczynna.
  Pozostała linia będzie czynna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX