Na warszawskiej plaży miejskiej powstanie niezwykłe miejsce. "Bazy" z szałasami, tunel [WIZUALIZACJA]

W zachodniej części plaży powstaje naturalny plac zabaw inspirowany warszawskim odcinkiem Wisły. Znajdziemy tam m.in. główny nurt rzeki uformowany z drewnianego podestu, jak i ławicę, która jest piaskownicą.

- Pierwsze elementy placu zabaw postawiliśmy na Poniatówce jeszcze w 2014 roku - przypomina Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, jednostki, która dba o warszawskie plaże. - Rok Rzeki Wisły zainspirował nas, aby uzupełnić to miejsce o atrakcje dla dzieci związane tematycznie z królową polskich rzek. Metaforycznie przedstawione zostanie tam zarówno koryto rzeki, jak i łęgi czy ławice. Wszystko z naturalnych materiałów - dodaje.

Piaskownika w formie ławicy

Na placu zabaw Wisłę odzwierciedla główny ciąg komunikacyjny w formie drewnianego podestu. Kładka meandrując po placu, symbolicznie przestawia przebieg rzeki - wraz z jej starorzeczami i portami (podestami) - zmienia również swoją wysokość - od 0 do 60 cm.Las łęgowy został na placu przedstawiony w formie drewnianych pali.

Plac zabaw - wizualizacjaPlac zabaw - wizualizacja fot. UM

Obok niego znajdziemy piaskownicę w formie ławicy, a dalej kępy tworzone przez wiklinowe zarośla. Niewielka ścianka edukacyjna ma przybliżyć najmłodszym zagadnienia związane z przyrodą, żeglugą i plażowaniem.

Ściany z tablicami interaktywnymi

Dzieci będą miały do swojej dyspozycji również „bazy” z szałasami i flagami oraz tunel do tajemniczego ogrodu. Pojawi się tutaj tor wodny z różnego rodzaju komponentami do zabawy - znajdziemy tu koła młyńskie, tamy, kaskady.

Między małą zjeżdżalnią, a piaskownicą znajdzie się strefa dla maluchów. Na naturalnie wygrodzonym terenie użytkowników cieszyć będą zabawki wodne i piaskowe oraz ściany z różnego rodzaju tablicami interaktywnymi. Będą tam również szałasy z suchej wikliny.

Dostępny dla dzieci niepełnosprawnych

Na zmodernizowanym placu, jak informuje miasto, nie zabraknie huśtawek, a także parku linowego. Całość uzupełnią dekorację z wierzby (żywej i suchej), płaskorzeźby, a całość utrzymana będzie w naturalnej kolorystyce zastosowanych materiałów – drewno, piasek, zieleń roślin, głazy, beżowe liny.

Plac będzie dostępny dla dzieci z niepełnosprawnościami, a jego otwarcie powinno nastąpić pod koniec maja. Projekt placu przygotowała Pracownia K, a wykonawcą robót, na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy jest Ziel-Bud oraz Braty i Kompany.

Czy w Warszawie brakuje takich miejsc? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Tajemnice warszawskiego Parku Fontann. Zeszliśmy do podziemi, aby zobaczyć, jak wygląda obsługa show

Więcej o:
Komentarze (9)
Na warszawskiej plaży miejskiej powstanie niezwykłe miejsce. "Bazy" z szałasami, tunel [WIZUALIZACJA]
Zaloguj się
 • unsryda

  Oceniono 6 razy 6

  woda to zmyje przy najbliższej powodzi..

 • AroL

  Oceniono 1 raz 1

  To jest Miś na miarę naszych możliwości. Bo nie od dziś wiadomo że najlepszy interes robi się na publicznych drogich słomianych inwestycjach. Przyjdzie pierwsza zima, podniesie się poziom wody po roztopach i po atrakcjach na plaży pozostanie wspomnienie. A wtedy zrobi się protokół zniszczenia. Pytanie ile kasy weźmie ten pan z ratusza jako "konsultant" tej wspaniałej inwestycji na terenie regularnie zalewanym wodą.

 • sir.fred

  Oceniono 3 razy 1

  Dodajmy jeszcze, że tych łęgów a przede wszystkim ławic nie będzie, gdy nasz reżim zrealizuje plan "użeglowienia" Wisły i wybuduje kolejne stopnie słynnej kaskady...

 • nowy4444

  0

  Obecny plac zabaw tonie w petach, szczynach i butelkach po piwie nierzadko potłuczonych. Kolejny czeka to samo w tym miejscu. Będzie służył do zabawy rozwydrzonym nastolatkom i debilnym dwudziestoparolatkom w czasie gdy dzieci będą w szkole. Podziekuj my PO za kolejnego drogiego i bezsensownego pomysła.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli będzie dostępne dla dzieci niepełnosprawnych, to jest szansa, że i 40-letnie dziecko zdoła skorzystać... Ja naprawdę lubię place zabaw, wesołe miasteczka, książki, filmy i gry dla dzieci i nie uważam, by dla bezdzietnych dorosłych było to powodem do wstydu...

 • typowynazista

  Oceniono 10 razy -2

  Projekt zrobiony, kasa wydana, potem firma wykona i w dodatku dostanie kontrakt na usługi naprawcze, których ilość i koszt będą znaczne. Potem okaże się, że i tak mało kto tam chodzi, bo daleko od domu i nikomu nie po drodze...

  I w pół roku wszystko zeżrą menele, graficiarze i niedzielne ochlejmordy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX