Pusta Warszawa w majówkę. "Moje miasto takie pięknie puste w ten weekend. Nie wracajcie"

Majówka 2018. "Moje miasto takie pięknie puste w ten weekend. Uwielbiam. Nie wracajcie" - napisał na Twitterze Michał Szafrański. Od tygodnia Warszawa jest całkiem innym miastem.

Ci, którzy zostali w stolicy na majówkę, również docenią ten czas. Miasto zmieniło się nie do poznania - i to na jak długo!

"Uwielbiam!"

Nie sposób nie zgodzić się z blogerem Michałem Szafrańskim, który opublikował zdjęcie pustej ulicy na warszawskim Ursynowie, że stolica bez korków, dużej liczby samochodów i ludzi budzi same pozytywne emocje.

Uprzedzając nieprzychylne komentarze, tym razem miasto opustoszało nie tylko ze względu na fakt, że opuściły je tzw. "słoiki". Większość mieszkańców miasta chce się z niego wyrwać, by spędzić czas na łonie natury - w górach, nad jeziorami, czy nad morzem. A pogoda wyjazdom z miast wyjątkowo sprzyja.

"Wzruszyła mnie ta przepustowość"

Nie gorzej jest jednak w naszym mieście. Przechadzanie się niemalże pustymi ulicami sprawia ogromną przyjemność - uspokaja, pozwala się wyciszyć. 

"Służewiecka Dolino, z reguły zatkana, jakaś pusta w majówkę popołudniem i z rana... Prędkość na Tobie niemożebnie wzrasta, kiedy z pół Warszawy wyjechało z miasta... Wzruszyła mnie poetycznie ta przepustowość przed chwilą..." - pisze pani Olga w grupie na Facebooku poświęconej mieszkańcom Ursynowa.

Pusta WarszawaPusta Warszawa fot. Facebook.com/ Obywatele Ursynowa

W komentarzach ludzie jej wtórują:

Kabaty-Centrum-Kabaty w 48 minut z szybkimi zakupami w sklepie i bez szaleństw za kółkiem - pisze pan Norbert.
Och, jak pięknie - pisze pani Magdalena.

Zobaczcie, jak wyglądała Warszawa w majówkę 2017 r. Zupełnie opustoszałe miasto robi wrażenie.

Czytaj więcej: Taki widok zdarza się rzadko. Całkiem pusta Warszawa [ZDJĘCIA]

Zrobiłeś zdjęcia pustej Warszaw? Wyślij nam: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o: